Pani Kasia jest diecezjalnym doradcą życia rodzinnego, instruktorem Naturalnego Planowania Rodziny a także udziela pomocy kobietom i mężczyznom po stracie dziecka (również po aborcji).
Aktualnie jednym z ważniejszych działań, do jakich została powołana Pani Kasia wraz z mężem jest program „Powrót i odnowa”, czyli cykl spotkań dla osób zmagających się z konsekwencjami aborcji.
Program ten był do tej pory przeprowadzony w kilku innych miastach, teraz jest szansa na cykl spotkań w ramach „Powrotu i odnowy” w Gliwicach.
Obecnie Państwo Jurkiewicz zbierają grupę osób chętnych do wzięcia udziału w programie, czyli osób, które doświadczyły w swoim życiu aborcji, z zastrzeżeniem, że od tego czasu upłynął co najmniej jeden rok.
Zadeklarowaliśmy pomoc w dotarciu z informacją o programie do jak największej grupy ludzi, do czego dobrą okazją mogą być organizowane przez nas regularnie pikiety w Gliwicach, na których planujemy rozdawać ulotki o programie i udzielać informacji osobom zainteresowanym.
Spotkania „Powrót i odnowa” zostały opracowane przez Fundację Kłos na podstawie programu Jonathan'a Jeffes'a z Wielkiej Brytanii, który od ponad 20 lat prowadzi w Londynie grupy pomocy poaborcyjnej oraz poradnictwo w dziedzinie ciąży kryzysowej.
Program jest rekomendowany przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin.
Podczas spotkania Pani Kasia udzieliła nam wielu bardzo ciekawych informacji na tematy związane z aborcją, m. in. dowiedzieliśmy się, że przy każdej parafii istnieje Fundusz Obrony Życia, na który w każdą pasterkę zbierane są datki w kościele. Cenna jest także informacja, że wszystkie domy samotnych matek a także wszystkie okna życia w Polsce są pod kuratelą kościoła katolickiego. Do niedawna kościół prowadził też szereg ośrodków adopcyjnych, które niestety w ostatnim czasie w części pozamykano ze względu na zmiany w przepisach.
W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się też, że aborcja jest najczęściej wynikiem nieskutecznej antykoncepcji. Dlatego jednym z pośrednich sposób walki z aborcją jest promowanie metod naturalnego planowania rodziny.
Nasza rozmówczyni zobrazowała nam również jak wygląda sytuacja kobiety, która zachodzi w szeroko pojętą „ciążę kryzysową” i bierze pod uwagę aborcję.
Jak ogromny dramat dzieje się pomiędzy jej głową a sercem. Zdając sobie sprawę z tak ogromnego dramatu tej kobiety i tego co przeżywa, nie możemy jej oceniać a już tym bardziej nazywać jej morderczynią. Ona doskonale zdaje sobie z tego sprawę, co zrobiła. Naszym zadaniem jest szukać sposobu na udzielenie jej pomocy.
Jeżeli spotkamy kogoś kto potrzebuje pomocy zarówno w ciąży kryzysowej albo już po dokonaniu aborcji, możemy kierować ją bezpośrednio do Państwa Jurkiewicz (pani Kasia zajmuje się kobietami a jej mąż mężczyznami).
Co się dzieje kiedy kobieta dokona już aborcji?
Są dwie grupy kobiet. Pierwsza grupa to kobiety, które twierdzą, że nie odczuwają żadnych skutków aborcji a druga grupa to kobiety, które doświadczają skutki aborcji.
Praktyka pokazuje jednak jako pewnik, że wcześniej czy później skutki aborcji zawsze się odzywają.
Co możemy robić walcząc z problemem aborcji?
Przede wszystkim ważne jest ukształtowanie swojego poglądu (czy ja dokonałbym aborcji?). Po drugie promowanie czystości przedmałżeńskiej oraz odpowiedzialnego rodzicielstwo. A także informowanie o adopcji, o oknach życia (w Gliwicach również znajduje się Okno Życia – przy ul. Zygmunta Starego).
28go maja 2019 roku o godzinie 16.00 w Centrum Jana Pawła II planowane jest spotkanie pt: „Nieplanowana ciąża”.
Polecana literatura:
„Co się dzieje po aborcji?. Druga strona historii” Jonathan Jeffes
„niePLANOWANE" Abby Johnson
Za: https://www.facebook.com/michal.tomanek2/posts/2141154992613824