Górnicy twierdzą, że realnie zarabiają dziś mniej niż lata temu, mimo że koszty życia, ceny paliwa, energii i podstawowych produktów znacząco wzrosły.
- Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu dostajemy wypłaty realnie mniejsze niż 10 lat temu, kiedy inflacja i ceny były dużo niższe. Szykuje się strajk z tego powodu - przekazuje nam pracownik KWK Sośnica.
Dodatkowe emocje budzą jednorazowe odprawy pieniężne, pracownicy pytają, dlaczego są pieniądze na odprawy, a brakuje ich na godne pensje dla ludzi, którzy zostają i dalej pracują pod ziemią.