Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

piątek, 27 marca 2015

US Army wyłączyła sieć Orange w Polsce? Czy Orange uległ atakowi hybrydowemu?

Zrzut ekranu 2015-03-25 o 11.23.51     Mamy sprzeczne informacje od kilku dni na temat awarii w sieci telekomunikacyjnej Orange. Tematem zainteresowaliśmy się gdyż w nocy otrzymaliśmy na naszego redakcyjnego mejla list od jednego z naszych stałych czytelników:
Wróciłem parę godzin temu z miejsca, w którym „masz więcej za mniej”. Nie wiecie skąd? To już Wam mówię.
Z punktu obsługi klienta firmy Orange. Orange to francuski operator przy okazji właściciel telekomunikacji polskiej I telekomunikacji francuskiej.
               Byłem tam, bo przez telefon nie mogłem zadać im pytań, a ich obsługa nie działała. Zresztą Ci z Państwa , którzy mają telefon w Orange albo popularnej Tepsie, też by chcieli wiedzieć, co się wczoraj stało i działo , że telefony nie działały!.
              Poszedłem zatem spytać dlaczego od 23 marca br. od około godz.21.35. nie działa mi zarówno telefon komórkowy, telefon stacjonarny, internet, co więcej czemu te telefony nie działają mojej żonie, matce ojcu bratu i kilku sąsiadom?
              Miła Pani z obsługi odrzekła (dysponuje nagraniem): „Proszę pana, tak było w całym kraju. Przyczyna jest na razie nieznana. Nasze służby techniczne ustalają przyczyny, a Zarząd spółki wyda w tej sprawie specjalny komunikat”. Z tego co wiem nie wydał do tej pory. Szukałem nie znalazłem.
              Poprosiłem zatem o rozmowę z kierownikiem oddziału celem negocjacji warunków, a właściwie renegocjacji umowy, a nawet jej wypowiedzenia. Prowadzimy firmę rodzinną i każdy dzień odcięcia od świata wiąże się dla nas z dużymi stratami nie mówiąc już o chorobie babci i nie możności w przypadku wystąpienia komplikacji z jej zdrowiem zawezwania lekarza.

              Kierownik zwalił wszystko na jakiś atak hybrydowy. Obiecali mi w ramach odszkodowania nowego iphona i obniżenie stawki abonamentu. Wracałem więc do domu zadowolony. W końcu mam więcej za mniej.
Zrzut ekranu 2015-03-25 o 11.23.28
            Ale jadąc autem wysłuchałem , informacji o katastrofie lotniczej we Francji , do tego informacji o naborze żołnierzy z rezerwy i tajemniczym przejeździe armii amerykańskiej, która odwiedziła Białystok.
           Co mnie jednak jakiś atak hybrydowy interesuje? Czy ja zwykły Polak szarak mam mieć pojęcie o atakach hybrydowych? Kto nas zaatakował Rosjanie? Francuzi czy Amerykanie? A może Niemcy?
            Wróciłem do domu. Opowiadam ojcu oraz żonie o tej rozmowie z kierownikiem i tajemniczych słowach: Atak hybrydowy – co to jest?
            Ojciec, zapalił papierosa kiwając głową i mówi: Pamiętasz przed Smoleńskiem jak podano informację o możliwym ataku terrorystycznym na samolot UE i o tym, że przez prawie cały tydzień przed 10 kwietnia 2010 roku hakerzy atakowali polskie banki i ministerstwa. MSZ cały był sparaliżowany, serwery , światłowody, sieć telekomunikacyjna. Nic nie działało.
             Wyciągam szybko wnioski, i na głos myślę: spada francuskiej produkcji samolot na francuskiej ziemi i tego samego dnia nie działa francuska siec telekomunikacyjna. A czy to przypadkiem nie francuzi nie dostarczyli Rosji Mistrali? – pytam głośno.
Zrzut ekranu 2015-03-25 o 11.24.31
Tak sobie rozmawiamy rodzinnie o zagrożeniach III wojną światową. Do domu wraca brat, który dziś został dłużej w pracy. Chwile przysłuchuje się naszej rozmowie I mówi:
            E tam głupoty gadacie. To amerykanie wyłączyli Orange w Polsce jadą właśnie przez polską ziemie witani jak bohaterowie przez nieświadomą ludność cywilną. Tak jak armia Radziecka byłą witana kiedyś przez Polaków, a armia Niemiecka przez Żydów. Propaganda propagandę propagandą pogania.. Ale wyobraźcie sobie co będzie kiedy naprawdę wojna się zacznie? I telefony wyłączą? Co wtedy? Nic nie będzie? Jak mawiał najsłynniejszy białostocczanin Kononowicz.”
Ustalcie proszę co się naprawdę działo w sieci Orange.”
Zrzut ekranu 2015-03-25 o 11.25.03
Skontaktowaliśmy się przed chwilą  z ekspertem od bezpieczeństwa systemów telekomunikacyjnych z wojsk łączności i informatyk,i emerytowanym pułkownikiem Panem Ryszardem Markowskim.
– Panie Pułkowniku. Czy Pana zdaniem zamach na samolot germanwings mógł być poprzedzony atakiem hybrydowym na sieć Orange?
– Nie stawiałbym tak daleko idącej tezy. Po pierwsze nie wiemy czy to był zamach. Po drugie atak hybrydowy jeśli miał miejsce wystąpił tylko na terenie Polski. Bardziej przychyliłbym się tej opinii o której wcześniej rozmawialiśmy czyli celowemu wyłączaniu sieci przez przejeżdżające oddziały amerykańskie. Po zdjęciach zamieszczanych w Internecie i na migawkach z mediów widać, że są to jednostki odpowiedzialne za łączność. Zatem nie tylko tę łączność wojsku zapewniają , ale jeśli zajdzie taka potrzeba tą łączność po prostu wyłączają.
Zrzut ekranu 2015-03-25 o 11.21.55
– Panie Pułkowniku, czy wojsko może od tak sobie wyłączyć sieć telekomunikacyjną czy internet?
– Dziś nie stanowi to żadnego problemu i nie potrzeba do tego wielkiego sabotażu. Istnieją niewielkie urządzenia o dużej mocy , które zakłócają pasmo w której działa dana sieć.
– A czy nie jest tak , ze wtedy nie działają wszystkie sieci? Czemu zaatakowano, czy wyłączono jedną z sieci?
– Urządzenia tego typu pozwalają na wyłączenie określonego operatora, zakłócenie sygnału wifi, czy nawet zakłócenie pracy wszelkich urządzeń elektrycznych w danym obszarze.
– Co to oznacza dla nas zwykłych ludzi w Przypadku III wojny światowej?
– Lepiej byśmy takich przypadków na własnej skórze nie przechodzili, w każdym razie chaos związany z jakimkolwiek atakiem , może być poprzedzony właśnie atakiem hybrydowym. Zresztą wojna hybrydowa trwa już od 5 lat. Polecam zapoznać się z opracowaniami generała Gierasimowa na temat koncepcji obrony Federacji Rosyjskiej, bo to są znane dokumenty. Ataki hackerskie, płonące światłowody na mostach, zakłócenia w radio, a nawet w pracy pojazdów mechanicznych mogą się zdarzać coraz częściej.
– Co Pana zdaniem jest przyczyną awarii w sieci Orange?
– To żadna awaria, to kontrolowane wyłączenie, może w Orange tego nie wiedzieli od razu, ale teraz już na pewno się zorientowali. Nie mogą jednak nic w tej sprawie powiedzieć bo jako duży operator mogliby stracić klientów, ale prawda jest tak, że przed tego rodzaju atakami , żadna siec w Polsce nie jest zabezpieczona. Skontaktujcie się z Orange ciekawe co oni Wam powiedzą.
– Na pewno to zaraz zrobimy, dziękujemy za rozmowę.
Zrzut ekranu 2015-03-25 o 11.21.44
Ten materiał jest tworzony na bieżąco, będziemy go dziś aktualizować.
Sieć Orange zapewni nas, że cała awaria miała przyczynę techniczną,
Orange opublikowała następujący komunikat:
[Informacja o awarii] Awaria usług, która rozpoczęła się w nocy, została już usunięta w większości Polski. Niestabilności mogą występować jeszcze w różnych miejscach kraju, ale sytuacja wraca szybko do normy. Będziemy Was informować o ostatecznym zakończeniu awarii oraz o ewentualnych dalszych naszych działaniach.
Jeszcze raz bardzo Was przepraszamy – i dziękujemy szczególnie za dużą wyrozumiałość.

O awarii informowano tak:
Bardzo Was wszystkich przepraszamy – od ok. 22.30 mamy dużą awarię sieci. W całej Polsce występują problemy z dostępem do internetu i sieci komórkowej, normalnie działają jednak telefony stacjonarne. Przez cały czas trwa analiza przyczyn – na ten moment jeszcze ich nie znamy. Pod uwagę bierzemy m.in. celowe ataki. Nad rozwiązaniem problemu pracują nieprzerwanie nasze zespoły kryzysowe. Zrobimy co w naszej mocy, aby do rana przywrócić pełne funkcjonowanie naszych usług.
Rozumiemy Wasze zdenerwowanie – jest w pełni uzasadnione. Będziemy informować o zachodzących zmianach.
mati
Za:  http://pressmix.eu/2015/03/25/us-army-wylaczyla-siec-orange-w-polsce-czy-orange-ulegl-atakowi-hybrydowemu/