Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

czwartek, 19 lutego 2015

Noworosja: Debalcewo wzięte


b8e38aa8-b6b6-11e4-b688-0025b511226e

    Rozpoczął się ostatni etap likwidacji "kotła debalcewskiego", utworzonego poprzez zamknięcie w okrążeniu licznego zgrupowania wojsk Kijowa wcinającego się klinem pomiędzy terytoria Donieckiej a Ługańskiej Republiki Ludowej na wysokości miasta Debalcewo. W trakcie niejasnej sytuacji wytworzonej przez rokowania pokojowe, siły noworosyjskie zdołały dokonać taktycznych przegrupowań i zająć znaczną część Debalcewa. Część wziętych w okrążenie oddziałów ukraińskich skorzystała z oferty złożenia broni i uzyskania azylu w Rosji; do tej pory poddało się przynajmniej kilka kompanii wojsk Kijowa. W obliczu powyższego, jak również przypadków samowolnego wycofywania się oddziałów ukraińskich z linii frontu, dowództwo w Kijowie zarządziło odwrót z rejonu Debalcewa. Kijów twierdzi, że odbywa się on w uporządkowany i zorganizowany sposób, jednak reporterzy obecni na miejscu donoszą o kolumnach ciężkiego sprzętu wycofujących się w chaotyczny sposób pod ostrzałem powstańców i pozostawianiu rannych i zabitych. Mimo uspokajających zapewnień władz w Kijowie, prawda na temat sytuacji armii ukraińskiej pod Debalcewem przedostaje się do ukraińskich mediów: "W 128. brygadzie piechoty górskiej są duże straty, do niewoli separatystów dostało się wielu żołnierzy. Chłopcy, którzy chcieli wyjść z kotła, leżą zabici - niektórzy w samochodach, niektórzy wprost wzdłuż drogi" - poinformowała wolontariuszka Inna, cytowana przez lb.ua. Wolontariuszka w rozmowie z portalem podkreśliła, że żołnierze mimo próśb nie otrzymali żadnego wsparcia. "Wszyscy oczekują, że jednak nasze wojsko nie zostało pozostawione same sobie, inaczej będzie gorzej niż w Iłowajsku" - pisze lb.ua, cytując kobietę.
Wcześniej pojawiały się informacje, podawane przez wolontariuszy, że sztab generalny wydał żołnierzom rozkaz zniszczenia całego sprzętu i odchodzenia z Debalcewego ścieżkami wcześniej opracowanymi przez zwiadowców. Wolontariusze informują jednak, że "żołnierze nie mają niemal żadnej możliwości wydostania się z tego nowego kotła".

Za:  http://xportal.pl/?p=19413