Cytaty

* INTEGRALNY RZYMSKI KATOLICYZM * NACJONALIZM INTEGRALNY * NARODOWY SOLIDARYZM * UNIWERSALIZM * KONTRREWOLUCJA NARODOWA * EUROPA WOLNYCH NARODÓW *

PRZECIWKO KOMUNIZMOWI I KAPITALIZMOWI! ZA NARODOWYM PAŃSTWEM KORPORACYJNYM!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX
codziennik internetowy (wydarzenia - relacje - artykuły)

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

czwartek, 14 czerwca 2018

Gliwice: Pikieta pod biurem poselskim PiS

        W dniu 12 czerwca 2018 roku gliwiccy działacze Fundacji Pro - Prawo do Życia pikietowali pod biurem poselskim posła PiS Jarosława Gonciarza. Powodem akcji był bierny opór partii rządzącej w stosunku do społecznych projektów ustaw (popartych setkami tysięcy podpisów) dotyczących prawnego zakazu aborcji, czyli krótko mówiąc zabijaniu dzieci.

Pikieta przebiegła spokojnie. Na początku akcji policjanci zabezpieczający nie za bardzo akceptowali nasz baner - twierdzili, że jest zbyt drastyczny. Po wyjaśnieniu, iż mamy trochę inne zdanie, nie próbowali już nas do niczego zniechęcać. Innym typem zachowania, choć nieco podobnym, był protest młodej kobiety, która po chwili rozmowy z przewodniczącym zgromadzenia stwierdziła głośno, iż "to jest syf" i szybko odeszła. Mieliśmy też z tego powodu drugą wizytę policji (patrol prewencji Katowice), który został poinformowany, iż jest to legalne zgromadzenie. Na odchodne życzyli, aby nasze postulaty się zrealizowały. 

Podczas pikiety minął nas także szef biura poselskiego pana posła Gonciarza, zadając retoryczne pytanie: "nie stoicie tu przypadkowo?". Po usłyszeniu naszej chóralnej odpowiedzi oddalił się w swoim kierunku.

Nie obyło się również bez sesji fotograficznej naszego baneru wykonanej przez przechodniów. 

Pikietę uważamy za bardzo udaną i zapraszamy na nasze kolejne akcje opowiadające się za życiem.

Autor tekstu: Tomasz Jazłowski
Autor zdjęć: Tomasz Kaczmarek