Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

sobota, 17 stycznia 2015

Dr Targalski: Porozumienie ze związkowcami to propaganda. Kto kazał pacyfikować górników?

Dr Targalski: Porozumienie ze związkowcami to propaganda. Kto kazał pacyfikować górników? - niezalezna.pl 
    Strona rządowa podpisała porozumienie z górniczymi związkowcami. Jednak w tym samym czasie, w Zabrzu, policja spacyfikowała górniczą manifestację. – Porozumienie jest działalnością propagandową. Pozostaje jednak problemem, kto naprawdę wydał polecenie policji, aby atakowała demonstrujących górników i innych ludzi – podkreśla w rozmowie z portalem niezalezna.pl dr Jerzy Targalski.

W sobotę po południu w śląskim urzędzie wojewódzkim porozumienie podpisali przedstawiciel rządu Wojciech Kowalczyk oraz Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”. Dokument podpisano w obecności premier Ewy Kopacz oraz ministrów Włodzimierza Karpińskiego i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Byli też związkowcy i samorządowcy śląscy. Jednak w tym samym czasie – w którym w Katowicach liderzy związkowi podpisywali porozumienie z rządem – w Zabrzu policjanci pacyfikowali antyrządowy protest.

Podpisano porozumienie, ale jednocześnie rozpoczęto pacyfikację manifestacji w Zabrzu. To oznacza po prostu zachowanie prowokacyjne. Z punktu widzenia Ewy Kopacz, to demonstracja siły i chęć zduszenia oporu, ale tak naprawdę, to nie wiadomo, kto podjął decyzję o pacyfikacji manifestacji. Ta decyzja, moim zdaniem, ma na celu doprowadzenie właśnie do takiej sytuacji, aby ostatecznie do żadnego porozumienia nie doszło i żeby protesty się zaostrzyły – uważa dr Targalski.

Jego zdaniem, w efekcie chodzi o zmuszenie rządu Kopacz do dymisji. – To oczywiście będzie dla wszystkich ogromna ulga, ale nie znaczy jednocześnie, że to, co nastąpi później, będzie od rządu Kopacz lepsze. To już zależy od aktywności społecznej – dodaje.

Dr Targalski podkreśla też, że „samo porozumienie jest działalnością propagandową”. – Pozostaje jednak problemem, kto naprawdę wydał polecenie policji, aby atakowała demonstrujących górników i innych ludzi. Ktoś, kto wydał to polecenie, doskonale wie, że to tylko spowoduje eskalację protestu – tłumaczy.

Uważa też, że należy przyjrzeć się również związkowcom, którzy na porozumienie przystali. – Co do podpisujących porozumienie związkowców, to trzeba by przeanalizować ich związki z rządem i całym złodziejskim establishmentem. Przywódcy związków nie są święci – zaznacza. 


OD REDAKCJI: Następna mobilizacja Narodu poszła w gwizdek. "Porozumienie" podpisane przez neo-Solidarność doprowadzi do sprzedaży kopalni w ręce prywatne (czytaj: w ręce kombinatorów i złodzieji)- pkt.5 tzw. porozumienia. Poza tym nie wolno oddawać strategicznej gałęzi przemysłu jakim jest górnictwo z rąk Państwa w prywatne ręce. To skandal! Nie pozostaje nic innego jak tworzyć Narodowy Związek Zawodowy i ogłosić strajk generalny aż do zwycięstwa! Nie oddawajmy naszych pracowniczych spraw w łapy związku zarejestrowanego w wyniku umów bandyckiego okrągłego stołu! CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!