Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

poniedziałek, 19 stycznia 2015

Manifestacja: NIE dla likwidacji, TAK dla ratowania górnictwa!

Zapraszamy na manifestację na bytomskim rynku, w czwartek, 22.01.2015r godz. 17 30! 


PRZEKAZ:
Zachęcamy do przyjścia wszystkich, którzy czują się rozczarowani podpisanym porozumieniem na linii związki zawodowe-rząd, które nie daje gwarancji dalszego istnienia częściom kopalni tj. Centrum w Bytomiu, Makoszowy w Zabrzu oraz KWK Piekary, które zostaną przekazane do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, niejasny jest też los ruchu Boże Dary w KWK Murcki- Staszic, który wg. nieoficjalnych informacji ma być przeznaczony do likwidacji w założeniach powstającego planu naprawczego dla KHW, nie wycofuje ono także przyjętej pod osłoną nocy specustawy nt. górnictwa! Nie dajmy się omamić przedwyborczymi zagrywkami, do których dali się wykorzystać związkowcy!

Dla nas nie ma ustępstw na rzecz tego rządu! Rząd ten z całą pseudoelitą polityczną III RP od ponad 25 lat okłamuje Polaków, likwiduje i wyprzedaje w tym kraju wszystko co wartościowe, gnębi obywateli zmuszając ich do wyrażania sprzeciwu w skrajnych warunkach - jak podziemne protesty czy pikietowania całymi dobami na mrozie w miasteczkach namiotowych! Rząd ten przez cały ostatni tydzień oczerniał górników i szczuł na nich społeczeństwo, a teraz udaje, że nic się stało! Z tym rządem się nie rozmawia, ten rząd trzeba obalić!

Dziesiątki protestów, godziny spędzone na manifestowaniu sprzeciwu wobec likwidacji - teraz wszystko zostaje ucięte porozumieniem, które chroni część miejsc pracy ale nie zakłada rozwiązania dalszych palących problemów górnictwa a także nie rozlicza winnych nierentowności.

Domagamy się między innymi:

Rząd planuje przeznaczyć miliony złotych na ustalony ze związkami pakiet osłon socjalnych w razie zwolnień - jako podatnicy domagamy się przekazywania naszych środków na prawdziwą naprawę polskiego górnictwa, która pozwoli uniknąć zwolnień zamiast przekazywania ich na odprawy po zwolnieniach!

Domagamy się opracowania rzetelnego planu naprawczego Kompanii Węglowej i KHW! Planu, który wyeliminuje szerzące się na kopalniach patologie w zarządzaniu(dyletanctwo, korupcja, defraudacje)!

Rozliczenia winnych nierentowności kopalń - zasiadających w zarządach spółek górniczych oraz ministerstwie gospodarki.

Dofinansowania dla prac nad nowoczesnymi technologiami związanymi z zgazowywaniem węgla i wykorzystaniem metanu.

Zawetowania przez Prezydenta RP specustawy o górnictwie.

ZAPRASZAMY! Pokażmy, że nie idziemy na żadne ustępstwa!