Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

czwartek, 29 stycznia 2015

NOWOROSJA: Najnowsze informacje

* Źle się dzieje na froncie

Milicja Donbasu podaje informacje, że rząd ukraiński wysyła na front kolejnych młodych ludzi, świeżo po poborze, bez pełnego wyszkolenia.
Pojmani jeńcy wojenni informują, że są zmuszani do walki przez prawo-sektorowe oddziały zaporowe, które grożą zastrzeleniem każdego kto odmówiłby walki, co znajduje aprobatę w ukraińskim prawie.
Znamienne wydaje się, że coraz więcej pojawia się żołnierzy z obwodów sąsiadujących z powstańczymi Republikami, a nie z zachodniej Ukrainy uważanej dotąd za bastion nowej władzy. O wzrastającej fali dezercji, oraz prób uniknięcia poboru do wojska alarmowały już … ukraińskie media. Może więc nie wszyscy Ukraińcy chcą podbijać Donbas?

Sytuacja wokół Debalczewa

Obecnie są tam utworzone dwie linie frontu w rejonie trasy E40: pierwsza w rejonie miejscowości Swietłodarsk i tamtejszych zbiorników wodnych oraz druga wokół Debalczewa, które jednocześnie jest obecnie atakowane na północno-wschodnich przedmieściach. Ocenia się, że łączne siły wojsk ukraińskich liczą tam do 10 tys żołnierzy wraz z dużą ilością sprzętu, w tym czołgów, opancerzonych wozów bojowych, ciężkich armat, dział samobieżnych i wyrzutni rakiet. Dowodem zaś na to, że siły ukraińskie zostały odcięte w kotle jest to, że od początku bieżącego tygodnia nie mogą w ten rejon przebić się kierowane tam posiłki oraz konwoje z amunicją i innym sprzętem wojskowym- w tym z żywnością i środkami medycznymi. Jednocześnie oddziały ukraińskie uwięzione w kotle nie są w stanie wykonać żadnego manewru taktycznego zdane jedynie na paniczne utrzymywanie swych mocno rozbudowanych stanowisk obronnych.Tak więc po donieckim lotnisku i Iłowajsku, które miały być symbolem zwycięstw ukraińskiej armii, podobny los czeka również oddziały ukraińskich wojsk, uwięzionych pod Debalczewem, gdzie honorowo muszą polec. Sytuacja jest tam o tyle niewdzięczna, w porównaniu do kotłów jakie wcześniej powstały w strefie przygranicznej, obecnie ukraińskie oddziały nie mają już się dokąd schronić i jedynym logicznym wyjściem dla nich w tej sytuacji jest- aby nie potęgować dalszych strat w swoich szeregach oraz w ludności cywilnej Debalczewa- tylko poddanie się. Ale jak widać z poprzednich doświadczeń oni takiego rozwiązania unikają nie chcąc być posądzonym o zdradę, więc wolą ginąć.

*   Kolejni terroryści zatrzymani

W Doniecku zatrzymano trzech terrorystów, którzy ostrzeliwali bloki mieszkalne w mieście przy pomocy moździerzy zamontowanych na podwoziu busów. Jest to kolejna taka grupa zlikwidowana w ostatnim czasie. Prawdopodobnie jeden z takich oddziałów terrorystycznych ostrzelał 22 stycznia przystanek autobusowy w Lenińskiej dzielnicy stolicy, wskutek czego zginęło trzynaście osób. Zatrzymani są obywatelami Federacji Rosyjskiej, którzy przyznali, że za swoje działania otrzymywali wynagrodzenia. Śledczy liczą, że w trakcie postępowania uda się ustalić zleceniodawców. W związku z tym, że żaden z zatrzymanych nie jest żołnierzem, ani też nie został ujęty w trakcie prowadzenia działań wojennych, cała trójka zostanie osądzona w oparciu o kodeks karny. 

*   Basurin: droga pomiędzy Artjemowskiem a Debalczewem nasza

Zastępca Ministra Obrony Donieckiej Republiki Ludowej Edward Basurin oświadczył, że droga pomiędzy Artjemowskiem, a Debalczewem znajduje się pod kontrolą Milicji Donbasu.

*   Ługańska Republika alarmuje!

Ługańska Republika Ludowa alarmuje, że w ostatnich dniach wskutek ostrzałów artyleryjskich dokonywanych przez armię ukraińską, zmarło 16 osób, 114 jest rannych, z czego 14 znajduje się na oddziałach intensywnej opieki. Jednocześnie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych ogłosiło komunikat w którym mówi, iż apelowano do przedstawicieli OBWE o zwrócenie uwagi na sytuację w ŁRL jednak apel nie spotkał się z odzewem.