Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
RUCHU CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

piątek, 1 lipca 2016

Polska: Antysyjonizm i Brexit to zło


zimny_Lech_z_kolegami 
     27 czerwca Jarosław Kaczyński w towarzystwie wojewody podlaskiego oraz parlamentarzystów i radnych PiS złożył w Białymstoku kwiaty pod pomnikiem ofiar rzezi Żydów, której w 1941 r. dokonali Niemcy po zajęciu miasta.

W okolicznościowym przemówieniu Kaczyński demaskował nową, wielką falę antysemityzmu, czasem zupełnie jawnego, czasem cichego, dyskretnego, koncentrującego się na atakach na państwo Izrael. I zakończył konkluzją, która zdumiewa nawet na tle znanej od dawna czołobitności PiS wobec tworu syjonistycznego.

– Pamiętajmy, państwo Izrael jest (…) przyczółkiem naszej kultury w tamtym świecie; w świecie, z którym musimy współpracować i powinniśmy dążyć do tego, by nasze sposoby myślenia, nasze ideały się zbliżały, ale w świecie, który dzisiaj jest taki, jaki jest, można to bez żadnego trudu ustalić, określić. (…). Dlatego musimy się temu przeciwstawiać, musimy ciągle mówić o tym, do czego to prowadzi, do czego prowadzi antysemityzm w każdej formie, także tej dzisiejszej, niby ukrytej, niby zakrytej określeniem „antysyjonizm”, czy też po prostu skierowanej przeciwko państwu Izrael. – nawoływał polityk.

Prezes PiS przedstawił również stanowisko swojej partii w sprawie Brexitu, zgodnie z którym należy dążyć do powtórzenia przez Wielką Brytanię referendum, tym razem z odwrotnym wynikiem.

– Nasza koncepcja, ta na dzisiaj, nie na przyszłość, przewiduje zabiegi o to, by Wielka Brytania do Unii wróciła, by było drugie referendum. – powiedział Kaczyński.

(Na podstawie PAP i fakt.pl opracował A.D.)