Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM*MONARCHIA NARODOWA*DYSTRYBUCJONIZM*KONTRREWOLUCJA!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

wtorek, 15 maja 2018

Gliwice 12 maja: Pokaz filmu "Więzy Krwi" oraz spotkanie z reżyserem Dariuszem Walusiakiem

     12 maja w Gliwicach odbył się pokaz filmu "Więzy Krwi" oraz spotkanie z reżyserem Dariuszem Walusiakiem w Auli Jana Pawła II, zorganizowane przez Związek Żołnierzy  Narodowych Sił Zbrojnych.

W spotkaniu udział wzięli również major NSZ Stanisław Turski pseudonim "Czarnocki" oraz porucznik NSZ Stefan Siekliński pseudonim "Stefek".

Do opisania filmu posłużę się notatką ze strony internetowej Związku NSZ: „Więzy krwi” to film dokumentalny Dariusza Walusiaka. Opowieść o heroicznej walce i tragicznym losie żołnierzy ze zgrupowania Narodowych Sił Zbrojnych kpt. Henryka Flamego ps. „Bartek”.

20 lat temu po raz pierwszy zetknąłem się z partyzantami walczącymi z komunistycznym reżimem na terenie Śląska Cieszyńskiego. Poznałem wówczas Antoniego Bieguna „Sztubaka” dowódcę największego oddziału zgrupowania „Bartka”. Wtedy też usłyszałem o podstępnym wymordowaniu ponad 100 żołnierzy NSZTeraz po latach kiedy dysponujemy dokumentami UB i wydobywamy z ziemi szczątki pomordowanych żołnierzy, powróciłem do tematu. Przekonałem się, że nadal wielu ludzi stara się usilnie odnaleźć swoich krewnych, których zupełnie nie znali. To właśnie więzy krwi nie pozwalają im o nich zapomnieć – przyznaje autor dokumentu Dariusz Walusiak.

W filmie wykorzystano unikalne zdjęcia z pierwszej ekshumacji żołnierzy „Bartka” z listopada 2013 r., podczas której w pobliżu szczytu Błatniej w Beskidzie Śląskim odnaleziono szczątki plutonowego Edwarda Biesoka „Edka”.

W trakcie realizacji autor dokumentu spotkał się z ostatnimi żyjącymi żołnierzami „Bartka”. Rozmawiał ze Stanisławem Jankowskim publicystą, który jako jeden z pierwszych po zapoznaniu się z dokumentami UB pisał o wymordowaniu partyzantów NSZ.

Warto wspomnieć iż po emisji filmu, podczas pytań do reżysera padło pytanie czy ten film jak i jemu podobne zobaczymy w publicznej telewizji. Odpowiedź reżysera była jednoznaczna: nie, ponieważ rządzącym telewizją nie zależy na pokazywaniu tego typu obrazów. 

Reasumując: kogo władza tego telewizja. Ludziom dalej wierzącym w patriotyzm PIS już dawno powinny opaść zasłony z oczu. 

Czołem Wielkiej Polsce!

Szeregowy członek ZŻ NSZ