Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM*MONARCHIA NARODOWA*DYSTRYBUCJONIZM*KONTRREWOLUCJA!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

sobota, 5 maja 2018

Wisła - 3 maja 2018: Rocznica defilady oddziałów NSZ „Bartka”


Zdjęcie użytkownika Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Śląsk Cieszyński. 

      3 maja w Wiśle odbyły się uroczystość organizowane przez nasz okręg upamiętniające 72. rocznicę defilady oddziałów NSZ „Bartka”. Wszystko rozpoczęło się od Mszy Świętej o godzinie 10:00 w kościele Wniebowzięcia NMP. Po Mszy uformowano kolumnę i przemaszerowano ulicami do centrum Wisły. Tam na miejscu odśpiewano hymn państwowy oraz przywitano wszystkich zgromadzonych. Prezes ZG ZŻ NSZ Karol Wołek przedstawił krótką genezę NSZ oraz opowiedział o defiladzie żołnierzy NSZ „Bartka” w Wiśle do której doszło w 1946 roku. 

Następnie odczytano rozkaz Jerzego Wojciechowskiego ps. „Om” z 1945 roku kierowany do żołnierzy leśnych z terenów Śląska Cieszyńskiego i Żywiecczyzny. Na koniec Maksymilian Bednarz poprowadził Apel Poległych. W uroczystościach udział wzięło ponad 200 uczestników. Dziękujemy wszystkim którzy na nie przybyli: działaczom ZŻ NSZ oraz ONR-u, Związku Górali Podhalan, Stowarzyszeniu Dzieci Serc, GRH Beskidy, a w szczególność kombatantom formacji narodowych, którzy byli razem z nami.

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Śląsk Cieszyński

Za: facebook.com