Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM*MONARCHIA NARODOWA*DYSTRYBUCJONIZM*KONTRREWOLUCJA!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

piątek, 11 maja 2018

WOJNA! Irańskie rakiety dosięgły izraelskie cele. Żydzi odpowiedzieli atakiem na irańskie pozycje w Syrii


     Syreny alarmowe zabrzmiały na okupowanych przez Izrael Wzgórzach Golan późnym wieczorem, oznajmiając że otwarty konflikt wybuchł na granicy Izraela z Syrią pomiędzy siłami izraelskimi a siłami irańskimi stacjonującymi w Syrii. W odwecie izraelskie odrzutowce wystrzeliły już po północy grad rakiet w terytorium Syrii, uderzając w kilka baz wojskowych – podają izraelskie media.


Siły irańskie w Syrii ostrzeliwały izraelskie posterunki wojskowe przez granicę syryjską przez całą noc, poinformowały oficjalne czynniki izraelskie, powodując jeden z największych izraelskich ataków w Syrii od czasu rozpoczęcia wojny domowej w tym kraju w 2011 roku. Syryjskie media państwowe podały, że dziesiątki izraelskich ataków rakietowych trafiły m.in. stację radarową, pozycje syryjskiej obrony powietrznej i skład amunicji, podkreślając ryzyko eskalacji ze strony Iranu i jego regionalnych sojuszników.

Iran już wcześniej zapowiadał odwet po izraelskim ataku powietrznym, który w zeszłym miesiącu zabił siedmiu wojskowych w pustynnej bazie lotniczej w Syrii. Izrael uważa Iran za największe zagrożenie i wielokrotnie atakował siły irańskie i sprzymierzone milicje szyickie w Syrii.