Cytaty

* INTEGRALNY RZYMSKI KATOLICYZM * NACJONALIZM INTEGRALNY * NARODOWY SOLIDARYZM * UNIWERSALIZM * KONTRREWOLUCJA NARODOWA * EUROPA WOLNYCH NARODÓW *

PRZECIWKO KOMUNIZMOWI I KAPITALIZMOWI! ZA NARODOWYM PAŃSTWEM KORPORACYJNYM!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX
codziennik internetowy (wydarzenia - relacje - artykuły)

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

piątek, 14 września 2018

Cenzura internetu zatwierdzona. Parlament Europejski przyjął ACTA 2!


    Stosunkiem głosów 438 do 226 (wstrzymujący się było 39) europarlamentarzyści przegłosowali dzisiaj dyrektywę ws. praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, powszechnie nazywaną ACTA 2.

Szczególnie niebezpieczny jest tzw. podatek od linków na podstawie art. 11 dyrektywy, dzieki któremu za zamieszczanie odnośników do publikacji innych autorów czy kopiowanie treści wydawcy będą mogli żądać zapłaty. Wydaje się oczywiste, iż będzie to cios w nieduże portale internetowe, a więc znacznie ograniczenie ilości mediów i faktycznie wolności słowa.
Jak czytamy na stronie antyart.13.pl, to jeszcze nie koniec, bo:

* Każdy Twój komentarz będzie musiał przejść obowiązkową kontrolę jeszcze przed jego publikacją. Treści kontrowersyjne lub potencjalnie groźne będą blokowane.
* Znalezienie interesujących Cię treści będzie niezwykle trudne. Z powodu opłaty za linkowanie, wyszukiwarki i agregaty treści będą blokowały dostęp do wielu mniejszych serwisów.
* Udostępnianie treści, dzielenie się linkami, tworzenie memów może zostać potraktowane jako plagiat.
* Ruch do Twojego serwisu z Google, Facebooka może być mocno ograniczony.
* Jeśli w zamieszczonej przeze Ciebie recenzji książki, filmu czy gry na Twoim blogu lub kanale YouTube, zamieścisz cytat np. z okładki książki naruszysz prawo autorskie, a antypirackie filtry usuną Twoją treść.
* Tworzona przez Ciebie parodia, satyra, remiks a nawet cover przestaną być dopuszczalne w sieci.

Rozwiązania znane jako „Acta 2” mogą spowodować, że samo „linkowanie” internetowych treści będzie płatne a mniejszym portalom dziennikarskim zagrozi finansowy upadek. Sprzeciwia się temu m.in. Instytut Ordo Iuris.

POBIERZ ANALIZĘ ORDO IURIS

Na początku lipca europejskie media obiegła informacja o odrzuceniu przez Parlament Europejski projektu dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Niestety to głosowanie nie zakończyło prac nad dyrektywą, a odrzucając sprawozdanie komisji prawnej PE (JURI) nie przyjęto również korzystnych, z punktu widzenia internautów, poprawek do projektu dyrektywy zaproponowanej przez Komisję Europejską.

Zaakceptowanie projektu w kształcie zaproponowanym przez Komisję Europejską oznaczałoby koniec Internetu w formie znanej nam dotychczas. Najbardziej kontrowersyjne i krytykowane zarazem przepisy – art. 11 i art. 13 projektu dyrektywy przewidują odpowiednio:

– przyznanie wydawcom wyłącznego prawa do zwielokrotniania utworu, co ograniczy m.in. dopuszczalność prywatnego i niekomercyjnego korzystania  bez licencji z materiałów prasowych.
W skrajnej postaci przepis ten może skutkować wprowadzeniem zakazu bezpłatnego linkowania do treści zamieszczonych w Internecie oraz niezwłocznym usuwaniem przez portale społecznościowe udostępnianych przez internautów materiałów, także tych nieobjętych prawami autorskimi, ale błędnie zakwalifikowanych do tej kategorii przez algorytmy używane przez portale społecznościowe.

– wprowadzenie szeregu mechanizmów monitorowania i filtrowania treści zamieszczanych w Internecie, przerzucenie na właścicieli portali internetowych obowiązku bieżącego monitorowania i filtrowania danych, co może podważać ekonomiczne podstawy funkcjonowania mniejszych i lokalnych portali, których nie będzie stać na dostosowanie się do nowych przepisów.

Zagrożeniom związanym z wprowadzeniem dyrektywy jest poświęcona analiza przygotowana przez ekspertów Instytutu Ordo Iuris.

za: ordoiuris.pl

Za: http://dzienniknarodowy.pl/cenzura-internetu-zatwierdzona-parlament-europejski-przyjal-acta-2/