Cytaty

* INTEGRALNY RZYMSKI KATOLICYZM * NACJONALIZM INTEGRALNY * NARODOWY SOLIDARYZM * UNIWERSALIZM * KONTRREWOLUCJA NARODOWA * EUROPA WOLNYCH NARODÓW *

PRZECIWKO KOMUNIZMOWI I KAPITALIZMOWI! ZA NARODOWYM PAŃSTWEM KORPORACYJNYM!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX
codziennik internetowy (wydarzenia - relacje - artykuły)

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

poniedziałek, 10 września 2018

Lewica atakuje Publiczny Różaniec w Krakowie! Przeszkadza im modlitwa i antyaborcyjne hasła


Lewica atakuje Publiczny Różaniec w Krakowie! Przeszkadza im modlitwa i antyaborcyjne hasła
       Organizacja DOŚĆMilczenia zapowiada kontrę do Publicznego Różańca w Krakowie. Tego samego dnia, o tej samej porze i w tym samym miejscu organizuje wydarzenie pt. „STOP Indoktrynacji religijnej w przestrzeni publicznej”.

- Nie dołączymy do wspólnych modłów, jednak zaprotestujemy przeciw urządzaniu spędów modlitewnych w miejscach publicznych. Zaprotestujemy przeciw umieszczaniu w przestrzeni publicznej drastycznych obrazów – napisano na facebookowej stronie wydarzenia. - Stanowcze NIE dla indoktrynacji religijnej w przestrzeni publicznej i stanowcze NIE dla drastycznych obrazów w przestrzeni publicznej! – dodają.

„To jeden z najbardziej absurdalnych pomysłów, z jakim sie spotkałam” - pisze na facebooku jeden z współorganizatorów Różańca, członek Fundacji PRO - Prawo do Życia, Anna Trutowska.

Dalej wyjaśnia: „organizatorzy głoszą, że sprzeciwiają się praktykom religijnym w miejscu publicznym. Tym samym wprost sprzeciwiają się zapisom Konstytucji, która w punkcie 53 gwarantuje: 1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują”.

Do zapowiedzianego wydarzenia odniósł się Maciej Maleszyk z Krucjaty Młodych, uczestnik i koordynator wielu Różańców Publicznych w całej Polsce.

- Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że różańce zawsze odbywały się w sposób pokojowy. Moim zdaniem jest to pierwszy raz kiedy to środowiska lewicowe będą się mobilizować przeciwko tej akcji. Zdarzało się, że jeżeli robiliśmy różańce przeciwko sodomii to wtedy byliśmy świadkami pewnego rodzaju oporu. Tym razem jest to modlitwa połączona z prezentacją zawierającą przesłanie antyaborcyjne. Zawiera się w tym zarówno aspekt religijny jak i społeczny. Obrona Życia zawiera aspekt religijny, ponieważ jest to ochrona człowieka jako istoty - korony stworzenia – argumentuje.

Jednocześnie wskazuje, że wcale nie dziwi się lewackim postulatom. - Była taka feministka w Ameryce Południowej, która po raz pierwszy wskazała, że dyskusję na temat aborcji trzeba sprowadzić jedynie do aspektu społecznego, wyprowadzając ją całkowicie z przestrzeni religijnej. Zwolennicy aborcji nie chcą zatem odwoływać się w dyskusji do metafizycznej strony problemu, czym posługują się przeciwnicy zabijania nienarodzonych.  My natomiast, musimy takie argumenty podejmować ponieważ naszą misją jest budzenie sumień Polaków.

Prawo do wyznawania wiary w przestrzeni publicznej jest zapisane w polskiej konstytucji. Zdaniem protestujących, Publiczny Różaniec uderza w ich ateistyczne uczucia i (mimo konstytucyjnego prawa) nie może mieć miejsca w przestrzeni publicznej. Jest to zatem atak także na obowiązującą konstytucję RP. Dodatkowo, pod koniec września „DośćMilczenia” zorganizuje debatę zatytułowaną „Lekcje religii-indoktrynacja od przedszkola”. Jak widać, oprócz modlitwy i antyaborcyjnych haseł, przedstawicielom lewicy przeszkadza także katolickie wychowanie.  
           
- Lewica chce by od najmłodszych lat dzieci nie były pod wpływem moralności katolickiej, która jest najlepszą moralnością. Nie zapominajmy, że para małżonków ma obowiązek wychować swoje dzieci po katolicku. Wielokrotnie podnoszone postulaty dotyczące np. niechrzczenia dzieci w młodym wieku pod pozorem szacunku dla ich wolności są tak naprawdę atakiem na władzę rodzicielską. Pod płaszczykiem wolności będzie się wszczepiać lewicową indoktrynację - mówi Maciej Maleszyk.

- Mówią, że to Kościół indoktrynuje, a tak naprawdę sami mają już pomysły jak w miejsce katolickiego wychowania zaszczepiać młodemu pokoleniu lewicowe idee takie jak np. edukację seksualną, gender (…) Widzimy, że ludzie w Polsce coraz rzadziej chodzą do Kościoła, co trzecie małżeństwo się rozpada. Młodzi ludzie, pozbawieni tej wielkiej nadprzyrodzonej siły popadają w depresje, uciekają od problemów w gry komputerowe, narkotyki – przekonuje Maciej Maleszyk, który równocześnie wyjaśnił dlaczego katolik powinien zabierać głos w sprawach publicznych.

- Chrystus został ukrzyżowany publicznie a nie prywatnie, więc i my musimy iść np. do tych którzy są letnimi katolikami, że są katolicy którzy nie wstydzą się swojej wiary, wychodzą na ulice i odważnie głoszą – konkluduje.

Fundacja Pro - Prawo do Życia jak co miesiąc organizuje Różaniec publiczny połączony z manifestacją na rzecz obrony życia dzieci nienarodzonych.

Warto dodać, że tylko we wrześniu w całej Polsce odbędzie się jeszcze 11 Różańców w intencji moralnej odnowy Polski i Polaków. Aktualne informacje są dostępne na PCh24.pl.

Publiczny Różaniec organizowany jest w wielu miejscach Polski już od kilku lat. Tego rodzaju aktywność wiernych zaowocowała m.in. spektakularną modlitewną akcją Różaniec do granic, która stała się przykładem dla katolików na całym świecie.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy zarówno krakowian jak i mieszkańców okolic do wspólnej modlitwy: 14.09 (piątek), g. 17:00, Rynek obok kościoła św. Wojciecha. Pokażmy, modląc się w pokorze i ufności, że nie jesteśmy w tej walce osamotnieni.   

Piotr Relich

Zapraszamy do odmawiania różańca w całej Polsce!