Cytaty

INTEGRALNY RZYMSKI KATOLICYZM * NACJONALIZM INTEGRALNY * NARODOWY SOLIDARYZM * UNIWERSALIZM * REWOLUCJA KONSERWATYWNA * EUROPA WOLNYCH NARODÓW

PRZECIWKO KOMUNIZMOWI I KAPITALIZMOWI! ZA NARODOWYM SOLIDARYZMEM PAŃSTWA!

PORTAL PUBLICYSTYCZNY FRONTU REX - RNR

Codziennik internetowy (wydarzenia - relacje - artykuły)

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”

PRZEŁOM NARODOWY - jest to projekt polityczny łączący w sobie ideę hierarchiczną z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób radykalny i trwały

sobota, 26 sierpnia 2023

Definitywny koniec hegemonii USA

         Jak Arabia Saudyjska, światowy dostawca ropy naftowej wejdzie w styczniu 2024 do rodziny BRICS to oznacza jednoznacznie koniec potęgi kolektywnego zachodu jak i hegemonii USA definitywnie.

Najśmieszniejsze jest to że polsko języczne media inaczej zwane ośrodkami dezinformacji cały czas uważają że Rosja przez sankcje upada i się nie podniesie.
 
Prezydent Republiki Południowej Afryki: „Osiągnęliśmy porozumienie w sprawie zaproszenia Argentyny, Egiptu, Etiopii, Iranu, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich do zostania pełnoprawnymi członkami BRICS. Członkostwo zacznie obowiązywać od stycznia 2024 r.”
 
Za: facebook.com
 

BRICS (ang. Brazil, Russia, India, China, South Africa) – określenie (akronim) grupy państw rozwijających się: Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz od 2011 Republiki Południowej Afryki.

13 kwietnia 2011 wraz z przyjęciem RPA do grupy, zmianie uległa nazwa BRIC poprzez dodanie litery „S”.

24 sierpnia 2023 ogłoszono rozszerzenie grupy 1 stycznia 2024 o Argentynę, Egipt, Etiopię, Arabię Saudyjską, Iran i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Kraje BRICS nie tworzą sojuszu politycznego (jak np. Unia Europejska) ani formalnego stowarzyszenia handlu. Cele krajów zrzeszonych to:

  1. Stworzenie nowego systemu walutowego.
  2. Zwiększenie roli państw rozwijających się w światowych instytucjach walutowych.
  3. Zreformowanie ONZ.

Historia

Określenie „BRIC” zostało po raz pierwszy użyte przez Jima O'Neilla w publikacji „Building Better Economic BRICs” opublikowanej w listopadzie 2001, a następnie rozpowszechnione w 2003, dzięki ogłoszonej przez Goldman Sachs prognozie, z której wynikało, że do połowy XXI wieku państwa te będą potęgami światowymi.

Po raz pierwszy jako BRIC państwa te spotkały się na szczeblu ministerstw spraw zagranicznych podczas Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku w 2006. Rok później miało miejsce kolejne spotkanie, również z okazji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

13 kwietnia 2011 do BRIC dołączyła Republika Południowej Afryki.

BRICS składa się z niejednorodnej grupy ekonomicznej o charakterystycznych cechach ekonomicznych – Rosja jest gospodarką opartą w dużej mierze na surowcach, Chiny są gospodarką opartą na eksporcie (potocznie nazywane "fabryką świata"), Indie to krajowa gospodarka konsumencka, Brazylia ma bardzo rozwiniętą strukturę gospodarczą, a Republika Południowej Afryki jest najszybciej rozwijającym się regionem Afryki. 

Jako RIC określa się trójkę wschodzących mocarstw światowych: Rosję, Indie i Chiny – głównie ze względu na ich potencjał militarny, dzięki któremu zdolne są wspólnie stawić czoła globalnej potędze USA.