Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM*MONARCHIA NARODOWA*DYSTRYBUCJONIZM*KONTRREWOLUCJA!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

niedziela, 1 lipca 2018

Ekspresowe tempo procedowania aktu kapitulacji – prezydent już podpisał


        Prezydent Andrzej Duda (z linii prezydentów komunistycznych - przyp. redakcji RCR) na osobisty wniosek premiera Mateusza Morawieckiego podpisał uchwaloną w środę nowelizację ustawy o IPN – poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

„Pan prezydent zdecydował o podpisaniu tej ustawy w najkrótszym możliwym terminie na osobisty wniosek i po rozmowie z panem premierem, który złożył ten projekt w imieniu większości parlamentarnej” – oświadczył prezydencki minister na briefingu prasowym w Rydze.

Jak zaznaczył, Duda podpisał nowelę ustawy o IPN „po dopełnieniu wszystkich wymogów proceduralnych”, skonsultowaniu ustawy z Biurem Prawa i Ustroju Kancelarii Prezydenta oraz zasięgnięciu opinii prezydenckich prawników.
Krzysztof Szczerski, który towarzyszy prezydentowi podczas rozpoczętej we wtorek wizyty na Łotwie zwrócił uwagę, że parlament w złożonym przez Dudę w trybie kontroli następczej wniosku do TK ws. uchwalonych na początku roku nowych przepisów ustawy o IPN „były zgłoszone uwagi i podniesiona problematyczność zapisów karnych poprzedniej wersji ustawy o IPN”.

„Prezydent zdecydował w związku z powyższym, że w tej sprawie, jeśli taka jest wola większości parlamentarnej, będzie wspierał rząd w podążaniu ścieżką, którą wyznaczył jego wniosek do TK” – dodał Krzysztof Szczerski.

Premierzy Polski i Izraela tymczasem podpisali dzisiaj wspólną deklarację, przypominającą, co żywo, podobne deklaracje przyjaźni, podpisywane kilkadziesiąt lat temu ze Związkiem Radzieckim i innymi „bratnimi krajami obozu socjalistycznego”. 

„Izrael i Polska są przyjaciółmi, którzy współpracują w kwestii pamięci o Holokauście” – napisali w ogłoszonym po godz. 18.00 oświadczeniu premierzy Mateusz Morawiecki i Benjamin Netanjahu. 

Za:  https://www.magnapolonia.org/ekspresowe-tempo-procedowania-aktu-kapitulacji-prezydent-juz-podpisal/