Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM*MONARCHIA NARODOWA*DYSTRYBUCJONIZM*KONTRREWOLUCJA!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

czwartek, 5 lipca 2018

Kałków-Godów: XXIV Pielgrzymka Narodowych Sił Zbrojnych


     24 czerwca w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie już po raz XXIV miała miejsce Pielgrzymka Narodowych Sił Zbrojnych.

Wzięli w niej udział liczni przedstawiciele środowisk narodowych z całej Polski. Nie zabrakło oczywiście kombatantów NSZ, m.in. mjr. Stanisława Turskiego, por. Henryka Atemborskiego, kpt. Bogdana Eubicha, czy por. Juliusza Opla.

Przed południem odbyło się wysłuchanie relacji z walk żołnierzy-weteranów NSZ przeciwko Niemcom, Sowietom i ich komunistycznym pomocnikom. O godzinie 12:00 rozpoczęło się uroczyste nabożeństwo z procesją pocztów sztandarowych NSZ.
Następnie odbył się przemarsz zgromadzonych pod Golgotę Martyrologium Narodu Polskiego. Golgota została zaprojektowana jako 12 stacja Drogi Krzyżowej. Miała upamiętnić męczeńską ofiarę Polaków dawnych i współczesnych, być świadectwem, że Polska była wierna Krzyżowi i Ewangelii. We wnętrzu Golgoty została zapisana najnowsza historia Polski, zamknięta w obrazach zdarzeniach, historia cierpienia, walki i śmierci, historia polskiej duszy. Na ścianie frontowej znajdują dwie tablice informujące, że jest to pamiątka męki i śmierci Jezusa, a także Golgota Świętokrzyska - martyrologia narodu polskiego widziana poprzez tajemnice zbawienia. Zlewa się w niej w jedno męka Chrystusa z męka narodu polskiego.

W kaplicy poświęconej Narodowym Siłom Zbrojnym odbyło się zakończenie pielgrzymki oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

TJ