Cytaty

* INTEGRALNY RZYMSKI KATOLICYZM * NACJONALIZM INTEGRALNY * NARODOWY SOLIDARYZM * UNIWERSALIZM * PRZEŁOM NARODOWY * EUROPA WOLNYCH NARODÓW *

PRZECIWKO KOMUNIZMOWI I KAPITALIZMOWI! ZA NARODOWYM PAŃSTWEM KORPORACYJNYM!

PORTAL PUBLICYSTYCZNY:

* INSTYTUTU N-R CHRISTUS REX

* RUCHU NARODOWO-RADYKALNEGO

Codziennik internetowy (wydarzenia - relacje - artykuły)

PRZEŁOM NARODOWY - jest to projekt polityczny łączący w sobie ideę hierarchiczną z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób radykalny i trwały

piątek, 22 grudnia 2017

19 grudnia 2017: Chanuka w Senacie


     Marszałek Senatu Stanisław Karczewski celebrując chanukę dopuścił się aktu apostazji i podlega banicji z Kościoła Świętego. Wierni, którzy łamią sankcje banicji wobec banity podlegają ekskomunice - co trzeba pamiętać. Oczywiście zakaz kontaktu z banitą dotyczy również członków jego rodziny.

A pomijając już wszystko inne, żyd Jonny Daniels to skrajny żenujący, agresywny element, który wpuszczany na salony polskiej polityki wystawia polskim elitom jak najgorsze świadectwo. Nie jest przy tym wykluczone, że po jego ew. nielegalnych groźbach pod adresem innych osób „ma zniknąć” lub „zlikwidować” - o ile słowa te padły faktycznie - będzie miał postawione zarzuty prokuratorskie.
Red. Gazeta Warszawska


19 grudnia 2017 r. w Senacie odbyła się uroczystość zapalenia lampy chanukowej z okazji żydowskiego Święta Świateł. Świece zapalili wspólnie marszałek Senatu Stanisław Karczewski i Jonny Daniels, prezes Fundacji From the Depths.

Gościem specjalnym na uroczystości była Alicja Szczepaniak-Schnepf, przedstawicielka Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

Chanuka to trwające osiem dni doroczne żydowskie święto zwane także Świętem Świateł. Jego najważniejszym elementem jest  codzienne zapalanie świec na dziewięcioramiennym świeczniku zwanym chanukiją – jednej pierwszego dnia, dwóch – drugiego, aż do ósmego dnia, kiedy zapala się osiem świec. Święto upamiętnia cud chanukowy, który wydarzył się w starożytnej Judei w II w. p.n.e. w czasie wojny o wolność religijną między żydowskimi powstańcami – Machabeuszami a okupującą kraj armią króla syryjskiego Antiocha IV. Kiedy Machabeusze odzyskali świątynię jerozolimską i wznowili w niej rytuał zapalania menory, posłużyło im do tego odnalezione małe naczynie z oliwą wystarczającą zwykle na jeden dzień. Tymczasem menora paliła się aż przez osiem dni. Chanuka jest świętem bardzo radosnym i rodzinnym. W każdy wieczór wokół chanukiji stawianej przy oknie tak, aby jej światło wychodziło na zewnątrz domu, gromadzi się cała rodzina. Zapalaniu chanukiji towarzyszą błogosławieństwa i pieśni. Spożywa się wtedy specjalne potrawy, na pamiątkę cudu smażone na oleju, a dzieci każdego dnia dostają prezenty.

From the Depths jest organizacją non profit, której celem jest budowanie wspólnej przyszłości Polaków i Żydów. Jej założycielem i prezesem jest Jonny Daniels. Fundacja współpracuje z osobami ocalałymi z Holocaustu oraz ze społecznościami żydowskimi z całego świata, szczególnie z Europy Wschodniej.

 http://senat.gov.pl/aktualnosci/art,10342,chanuka-w-senacie.html


OD REDAKCJI: Komentarz wydaje się zbędny ale jedna myśl ciśnie się na usta: Polski nie ma  - mamy Polin.