Cytaty

KONTRREWOLUCJA*MONARCHIA NARODOWA*KORPORACJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
RCR - PRO FIDE, REGE ET PATRIA!


Si Deus Nobiscum quis contra nos - Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

UNIWERSALIZM KATOLICKI KONTRA ATEISTYCZNY GLOBALIZM


MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do obalenia obecnego Systemu politycznego w sposób radykalny (będąc w rzeczywistości Kontrrewolucją)

WALCZYMY NAJPIERW O POLSKĘ WOLNĄ A PÓŹNIEJ WIELKĄ! Z BOGIEM ZA KRÓLA I OJCZYZNĘ!

niedziela, 25 września 2016

W Belgii dokonano pierwszej eutanazji na nieletniej osobie


eutanazja
      Po raz pierwszy od uchwalenia w 2014 roku nowelizacji prawa dotyczącego eutanazji w Belgii lekarz skrócił życie nieuleczalnie chorego nastolatka. Zajmująca się tą kwestią komisja nie ujawniła szczegółów, lecz zgodnie z przepisami możliwe jest uśmiercenie osoby świadomej i zdolnej do podejmowania racjonalnych decyzji. 

Belgijski krajowy komitet ds. kontroli eutanazji poinformował, że lekarz „zgodnie z prawem pomógł w Belgii umrzeć nieuleczalnie choremu 17-latkowi, korzystając po raz pierwszy z przyjętych w 2014 roku przepisów umożliwiające taką eutanazję bez ograniczeń wiekowych”. Nie podano jednak szczegółów tego wydarzenia, ograniczając się jedynie do suchego komitetu o dokonaniu eutanazji na osobie, która była świadoma i mogła racjonalnie podejmować własne decyzje, a ponadto jej choroba była nieuleczalna i wiązała się ze stałym i nieznośnym bólem fizycznym, którego nie można uśmierzyć.

Prawo do eutanazji funkcjonuje w Belgii od 2002 r., jednak na początku 2014 r. rozszerzono je na nieuleczalnie chore dzieci i osoby małoletnie. Oznacza to, że Belgia jest jedynym państwem na świecie, gdzie niepełnoletni też mogą zdecydować o wspomożeniu ich śmierci przez lekarzy.

Na podstawie: lesoir.be, polskieradio.pl.

Za:  http://autonom.pl/?p=16352