Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

piątek, 27 maja 2016

Bractwo Najświętszych Serc Jezusa i Maryi

  
Komentarz: Informacja od naszej, polskiej, narodowej patriotki, Pani Natalii Guziejko z Ruchu Christus Rex:  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/. Redakcja. 


   Bractwo Modlitewne Czcicieli Najświętszych Serc Jezusa i Maryi (w skrócie: Bractwo Najświętszych Serc Jezusa i Maryi) pod opieką św. Józefa i św. Michała Archanioła powstało w 2016 roku z inicjatywy x. Rafała Trytka w Krakowie. 7 marca AD 2016, w święto św. Tomasza z Akwinu, decyzją duszpasterza dotychczasowego Bractwa Modlitewnego Czcicieli św. Michała Archanioła, wielebnego xiędza Rafała Trytka, Bractwo przyjęło nazwę Bractwa Modlitewnego Czcicieli Najświętszych Serc Jezusa i Maryi.

W ten sposób pragnęliśmy godnie i pobożnie uczcić:
  1. 1050. rocznicę Chrztu Polski 14 kwietnia 966 roku.
  2. 360. rocznicę Ślubów Lwowskich króla Jana II Kazimierza w Katedrze Lwowskiej 1 kwietnia 1656 roku.
  3. 95. rocznicę Intronizacji Serca Jezusowego przez prymasa Polski, kardynała Edmunda Dalbora w Krakowie na Małym Rynku 3 czerwca 1921 roku.
  4. 70. rocznicę poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi przez prymasa kardynała Augusta Hlonda na Jasnej Górze 8 września 1946 roku.
  5. 65. rocznicę Intronizacji Serca Jezusowego przez prymasa abp. Stefana Wyszyńskiego 28 października 1951 roku.
Natomiast 5 kwietnia AD 2016, w święto św. Wincentego Ferreriusza, decyzją przełożonego, x. Rafała Trytka, Bractwo przyjęło regułę III Zakonu Kaznodziejskiego (św. Dominika od Pokuty). Odtąd jego dewizą stała się łacińska sentencja Veritas liberabit vos (J 8,32) – „Prawda was wyzwoli” – jako nawiązanie i rozszerzenie dewizy Zakonu Kaznodziejskiego (św. Dominika), czyli Veritas („Prawda”).

Bractwo Najświętszych Serc Jezusa i Maryi jest stowarzyszeniem religijnym (modlitewnym), które przygotowuje i wydaje m.in. pismo „Katolik – Głos Katolickiej Tradycji” oraz inne publikacje o tematyce religijnej. Przed kilkoma tygodniami odbyło się odnowienie przez xiędza Rafała Trytka aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi na 1050-lecie chrztu Polski i 360. rocznicę ślubów lwowskich (1, 2 i 10 kwietnia) – członkowie Bractwa uczestniczyli w opracowaniu broszury z aktami i modlitwami wydanymi na tę okazję.Kontakt z duszpasterzem:

x. Rafał Trytek, ul. Józefa Sarego 18/2, 31-047 Kraków
e-mail: xtrytek@sedevacante.pl, tel. 889 647 892

W celu przystąpienia do Bractwa Modlitewnego prosimy o kontakt z naszym Duszpasterzem.

Natalia Guziejko