Cytaty

INTEGRALNY RZYMSKI KATOLICYZM * NACJONALIZM INTEGRALNY * NARODOWY SOLIDARYZM * UNIWERSALIZM * REWOLUCJA KONSERWATYWNA * EUROPA WOLNYCH NARODÓW

PRZECIWKO KOMUNIZMOWI I KAPITALIZMOWI! ZA NARODOWYM SOLIDARYZMEM PAŃSTWA!

PORTAL PUBLICYSTYCZNY FRONTU REX - RNR

Codziennik internetowy (wydarzenia - relacje - artykuły)

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”

PRZEŁOM NARODOWY - jest to projekt polityczny łączący w sobie ideę hierarchiczną z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób radykalny i trwały

środa, 25 listopada 2015

Kobiety w służbie Bogu i Ojczyźnie

Kobiety w służbie Bogu i Ojczyźnie      „Bóg i Ojczyzna” to główne hasło założonej w grudniu 1918 roku z inicjatywy Aleksandry Zarzyckiej Narodowej Organizacji Wyborczej Kobiet (NOWK), która znalazła się w składzie Centralnego Narodowego Komitetu Wyborczego powołanego przez Narodową Demokrację. 

Najważniejszym zadaniem NOWK-u było przekonanie kobiet, by korzystały ze swoich praw wyborczych. Wybory te były pierwszymi wyborami po uzyskaniu przez kobiety praw wyborczych. Panie rozdawały ulotki i zachęcały do głosowania na rzecz endecji w wyborach do Sejmu Ustawodawczego. Z list Narodowej Demokracji startowały m.in. Zofia Sokolnicka, Gabriela Balicka i Irena Puzynianka, które były działaczkami NOWK-u. Po dostaniu się do sejmu postanowiły one działać dalej i dlatego 7 maja 1919 roku zmieniono nazwę na Narodowa Organizacja Kobiet. Działaczki NOK zajmowały się wieloma płaszczyznami życia społecznego: prowadziły przedszkola dla dzieci, organizowały różnego typu kursy dla kobiet, np. kursy szycia, modelarstwa czy haftowania, współtworzyły Komitet Pomocy Kobiety Polskiej Powracającym Rodakom, walczyły z alkoholizmem poprzez współpracę z Polską Ligą Przeciwalkoholową, kładły nacisk na wychowywanie narodowo-patriotyczne młodzieży poprzez organizowanie wykładów o wierze i historii Polski.

Były za utrzymaniem silnego wpływu Kościoła Katolickiego: przeciwstawiały się kodyfikacji prawa małżeńskiego wprowadzającego świeckie śluby i rozwody, propagowały życie w pobożności. Promowały czytelnictwo, a także aktywnie angażowały się w sprawy lokalne w zależności od potrzeb danej miejscowości, m.in. w Łodzi prowadzona była akcja „Ratujmy dzieci”. Organizowały wiece wyborcze i brały udział w życiu politycznym. W 1931 roku NOK liczyła ok. 78 tysięcy członkiń skupionych w blisko 200 oddziałach.

Pisały także do takich gazet, jak ”Rodzina” i „Gazeta Warszawska”. Ponadto wydawały miesięcznik dla kobiet ”Hasło Polki”, w którym pisały o wierze, wychowaniu i miłości do Ojczyzny.
Działaczki NOK-u będące posłankami zasiadały w komisjach opieki społecznej, oświatowej, budżetowej, brały udział w opracowywaniu ustaw i zajmowały się sprawami społecznymi, takimi jak alkoholizm czy opieka państwa nad sierotami. Ich dużym sukcesem było wprowadzenie ustawy „O karach za porzucenie rodziny”.

Jak wygląda Narodowa Organizacja Kobiet teraz?

Zmieniając w sierpniu nazwę z Ruch Narodowy Sekcja Kobiet na Narodowa Organizacja Kobiet, chciałyśmy nawiązać do wspaniałej przedwojennej NOK. Wyznajemy zbliżone do naszych poprzedniczek wartości, prowadzimy podobną działalność i tak jak one wyznajemy hasło: ”Bóg i Ojczyzna”. Wiara katolicka jest dla nas bardzo ważna. Działamy na wielu polach: uczestniczymy w różnych wydarzeniach patriotycznych, m.in. Marsz Niepodległości, Marsz Narodowych Sił Zbrojnych. Bierzemy udział w manifestacjach, takich jak Stop Deprawacji w Edukacji czy przeciwko przyjmowaniu uchodźców, ponadto kwestujemy na szczytne cele, wspomagamy Fundację Pro - Prawo do Życia.

Ponadto bierzemy udział w różnego typu uroczystościach kościelnych i przywiązujemy wagę do naszej wiary, nie wstydzimy się głośno powiedzieć tego, że jesteśmy wierzące, wartości chrześcijańskie są dla nas bardzo ważne i rozpowszechniamy je dalej.

Propagujemy model kobiety wierzącej katoliczki, która cały czas rozwija się intelektualnie i duchowo, patriotki, która dba o swoją Ojczyznę i Jej służy.

Sprzeciwiamy się aborcji, promowaniu gender, homoseksualizmu, feminizmu, seksualizacji dzieci i młodzieży.

Uczęszczamy na różnego typu wykłady, prelekcje i cały czas się dokształcamy, pogłębiamy swoją wiedzę i umiejętności, by wiernie i wytrwale służyć Bogu i Ojczyźnie.

To, co nas różni od przedwojennych działaczek NOK, to to, że jesteśmy niezależne od jakiejkolwiek partii politycznej i nie prowadzimy żadnych agitacji wyborczych.

Sama już od dawna śledziłam działalność Narodowej Organizacji Kobiet na profilu facebookowym i postanowiłam zacząć działać, ponieważ od zawsze były mi bliskie wartości promowane przez NOK. Nie żałuję tej decyzji, dzięki organizacji można się rozwinąć, uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach i działać dla Boga oraz Ojczyzny. Jestem dumna z przynależności do tej organizacji i polecam ją każdej dziewczynie, która wyznaje takie wartości, jak my oraz zachęcam do dołączenia do nas.

Paulina Krążała

Za: http://www.prawy.pl/z-kraju/11407-kobiety-w-sluzbie-bogu-i-ojczyznie