Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
RUCHU CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

niedziela, 12 czerwca 2016

Cztery osoby zatrzymane przez ABW w Olsztynie. Planowały zamach?

Znalezione obrazy dla zapytania ABW 
     Olsztyńska ABW zatrzymała Wojciecha K., podejrzanego o posiadanie ponad 5 kg substancji wybuchowej, która mogła posłużyć w przyszłości do przestępstw o charakterze terrorystycznym. Trzem innym osobom zarzucono nielegalne posiadanie broni i amunicji. 

Wszyscy zatrzymani mają polskie obywatelstwo. Cezary Fiertek, prokurator okręgowy w Olsztynie, ze względu na charakter śledztwa nie chciał mówić o szczegółach. Ujawnił jedynie, że dowody w tej sprawie uzyskała olsztyńska delegatura ABW, której prokurator zlecił 7 czerwca wykonanie "wielu czynności procesowych na terenie kraju", m.in. przeszukań, zatrzymań osób, zabezpieczenia substancji wybuchowych i broni palnej.


W oparciu o te dowody przedstawiono zarzuty Wojciechowi K., zatrzymanemu w jednej z podolsztyńskich miejscowości. Jest podejrzany o posiadanie substancji wybuchowej o wadze ponad 5 kg, a także gromadzenia związków chemicznych do produkcji materiałów wybuchowych.


Według prokuratury mogły posłużyć do podjęcia w przyszłości "działań mających na celu wywołanie poważnych zakłóceń w ustroju Rzeczpospolitej Polskiej".


Prokurator Zbigniew Czerwiński precyzuje: "Czy miał to być zamach, czy inne działania, tego nie mogę powiedzieć, gdyż jest to objęte tajemnicą państwową".

Śledztwo trafiło do ABW


- Podejrzany nie przyznał się i złożył wyjaśnienia, które są naszym zdaniem niewiarygodne - powiedział prokurator Fiertek. Dodał, że na wniosek prokuratury Wojciech K. został decyzją sądu rejonowego w Olsztynie tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Taki sam środek zapobiegawczy zastosował sąd wobec Krzysztofa G., któremu zarzucono posiadanie broni palnej z celownikiem optycznym, dwóch karabinków maszynowych, pistoletu i ok. 2 tys. sztuk amunicji. Według śledczych "częściowo przyznał się" on do tych czynów.
Nie wiadomo też, jak ścisły był związek między zatrzymanymi. Wiadomo, że mężczyźni się kontaktowali, jednak na razie nie można stwierdzić, by to była wspólna akcja - mówił prokurator Czerwiński.

Prokuratura poinformowała, że kolejnemu z podejrzanych - Arturowi Ć. zarzucono nielegalne posiadanie amunicji kalibru 7,92 mm z czasów II wojny światowej. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Natomiast Jan Sz. jest podejrzany o posiadanie m.in. pocisku artyleryjskiego z zapalnikiem.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przekazała śledztwo w tej sprawie do prowadzenia tamtejszej delegaturze ABW.

PAP/IAR/iz
 
Za:  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1630059,Cztery-osoby-zatrzymane-przez-ABW-w-Olsztynie-Planowaly-zamach

OD REDAKCJI: Najpierw sprawa Brunona K. oskarżonego o przygotowanie zamachu na sejm, później "zamach" na wrocławski autobus MPK, następnie  warszawskie zatrzymanie anarchistów podkładających ładunki zapalające pod radiowozy, a teraz już ujawnienie prawie podziemnej organizacji terrorystycznej dysponującej amunicją z okresu II wojny światowej (zapewne odziedziczonej po "zbrodniczych Narodowych Siłach Zbrojnych"). Jak długo jeszcze ośrodek władzy będzie miał społeczeństwo za idiotów i będzie produkował wątpliwe zamachy, aby zainstalować w głowach Polaków strach oraz niepewność i przepchnąć prawnie tzw. ustawy antyterrorystyczne, które służą tylko zwiększeniu kontroli nad Narodem i spacyfikowaniu jego samoobrony.