Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

sobota, 4 czerwca 2016

Leon Degrelle: Śniliśmy o czymś wielkim


 
   Polecamy tłumaczenie krótkiego przemówienia Wodza Ludu Walońskiego, Leona Degrelle (1906-1994). Płomienny idealizm i patriotyzm europejski to najważniejsze dziedzictwo, jakie powinniśmy dziś czerpać od tamtego pokolenia i jego bohaterów, takich między innymi jak "Wódz Młodej Belgii". 

Śniliśmy o czymś wielkim.

Niekiedy popełniałem wielkie błędy. Czym jednak tak naprawdę jest w polityce błąd? Gdy patrzę wstecz, czuję tylko jedno: nadzwyczajny żal. Żal, że nie zwyciężyliśmy, że nie byliśmy w stanie stworzyć tego europejskiego świata, nad którym Europa panowałaby po wsze czasy, który białą rasę, z jej wielką przewagą duchową, uczyniłby pierwszą rasą.

Gdy zaś widzimy, co jest po drugiej stronie, co dało nam trzydziestolecie po zwycięstwie drugiej strony; gdy widzimy tę światową anarchię, tę ruinę białego świata, to wszechświatowe spustoszenie; gdy widzimy upadek moralności w naszych własnych krajach, upadek ojczyzny, upadek rodziny, upadek porządku społecznego, gdy widzimy tę żądzę dóbr materialnych, która zastąpiła rozpalający nas wielki płomień ideału, no to cóż, mając do wyboru te dwie strony, wybieramy tę właściwą. Mała, nędzna Europa dnia dzisiejszego, zubożona do postaci Wspólnego Rynku, nie może nikogo uszczęśliwić. Społeczeństwo konsumpcyjne raczej zatruwa człowieczeństwo, niż wznosi je na wyższy poziom.

Jeśli więc chodzi o nas, śniliśmy o czymś wielkim i mamy jedno tylko marzenie, by ten duch się odrodził. Ze wszystkich swoich sił, do ostatniego swojego dnia, będę o to walczył. Tak, by to, co było naszą walką i naszym męczeństwem, pewnego dnia zmartwychwstało. 

Léon Degrelle, przemówienie z 1976
Tłumaczenie z języka angielskiego: Ronald Lasecki