Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM*MONARCHIA NARODOWA*DYSTRYBUCJONIZM*KONTRREWOLUCJA!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

piątek, 13 kwietnia 2018

Czy PiS okłamał Polaków? Skandaliczny wywiad Czaputowicza. Minister wygadał się, że Polska przyjęła wysłanych przez Unię imigrantów


Czaputowicz szef MSZ
        W wywiadzie dla francuskiego dziennika Le Figaro minister spraw zagranicznych powiedział, że Polska przyjęła 2700 imigrantów, których przysłała nam Unia. To oznaczać może, że PiS nie tylko zatajał te informacje, ale okłamał też Polaków. Według ministra Polacy nie są jeszcze wystarczająco tolerancyjni i gotowi „na cieszenie się różnorodnością”, ale kiedyś do tego dorosną.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zawsze deklarował, że nie zgodzi się na przyjęcie żadnych imigrantów do czego chce zmusić nas Unia Europejska. Tymczasem w wywiadzie dla „Le Figaro” minister Jacek Czaputowicz, powiedział, że przyjęliśmy ich 2700.
Ponadto przyjęliśmy 2700 migrantów przysłanych przez Europę Zachodnią, ale oni nie chcą zostać w Polsce, gdzie stopa życiowa jest zbyt niska – powiedział Czaputowicz.

Według szefa resoru spraw zagranicznych Polacy maja jakieś paranoiczne urojenia, a ich stosunek do przyjmowania imigrantów wynika z zaszłości historycznych i braku otwartości w polskim społeczeństwie.
Wschód i Zachód wciąż mają różne stanowiska w tej kwestii. „Polska, podobnie, jak inne państwa Europy Środkowej i Wschodniej, w epoce komunizmu była krajem zamkniętym. Przyczyny historyczne powodują, i to normalne, że tolerancja wobec różnorodności nie jest taka sama na Wschodzie, jak na Zachodzie – mówił Czaputowicz.

Polska nie jest społeczeństwem wielonarodowym. A rząd jest odbiciem obaw społeczeństwa i wyrazicielem jego lęków. Osobiście szanuję różnorodność, udowadnianą przez kraje Europy Zachodniej. Szanuję też gest otwarcia Angeli Merkel wobec migrantów. Potrzeba jednak czasu, by na taką różnorodność zgodziło się społeczeństwo polskie” – mówił Czaputowicz.

Wywiad Czaputowicza jest skandaliczny w wielu wymiarach. Jeśli rzeczywiście przyjęliśmy 2700 imigrantów, bo przysłała ich nam Unia, to znaczy, że byliśmy okłamywani przez rząd PiS, który deklarował, że nigdy się na to nie zgodzi.

Na osobny komentarz zasługuje protekcjonalny ton w jakim Czaputowicz wypowiada się o Polakach. Według tego mistrza dyplomacji, Polacy jeszcze są niedojrzali i za głupi by cieszyć się różnorodnością, tak jak społeczeństwa zachodnie, ale kiedyś dojrzejemy i do tego.

Wtedy będziemy się radować imigrantami i docenimy jakiej wspaniałej rzeczy dokonała Merkel zezwalając na masowy, niekontrolowany napływ przybyszy.

Czaputowicz za swą głupotę, ignorancję i arogancję wobec własnych obywateli powinien natychmiastowo pożegnać się ze stanowiskiem.

Poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego zażądał, by Czaputowicz wytłumaczył się w Sejmie ze swych słów.