Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM*MONARCHIA NARODOWA*DYSTRYBUCJONIZM*KONTRREWOLUCJA!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

poniedziałek, 2 kwietnia 2018

Pogaństwo powraca. Rodzimowiercy szykują miejsce kultu we wsi Gajowniki


Pogaństwo powraca. Rodzimowiercy szykują miejsce kultu we wsi Gajowniki

     Neopoganie czczący Świętowita przed Urzędem Miasta w Choroszczy dokonali rytuału „poświęcenia” rzeźby tego pogańskiego bożka. To element budowania nowego miejsca kultu. Powstanie on we wsi Gajowniki.

Jak podał portal poranny.pl, obrzęd „poświęcenia” rzeźby bożka oraz kapliczki Mokoszy dokonany przed Urzędem Miasta w Choroszczy miał pokazać, że rodzimowiercy „są takim samym związkiem wyznaniowym, jak wszystkie inne”. Podczas pogańskich rytuałów nad przedmiotami kultu odprawiono gusła. Posąg okadzono i skropiono miodem.

Neopoganie walczą o przywrócenie skradzionego i zniszczonego posągu Światowida z Babiej Góry. Więcej o sprawie pisaliśmy w tekście: Neopoganie i policja szukają posągu Światowida.

Rodzimowiercy zdołali jednak znaleźć rzeźbiarza, który za darmo wykonał nowy posąg bożka. Ma on stanąć w tworzonym we wsi Gajowniki nowym miejscu kultu „Rodzimego Kościoła Polskiego”. Zaś kapliczka Mokoszy (Matki Ziemi) zawiśnie na drzewie i będzie pełnić także rolę karmnika dla ptaków.

Źródło: poranny.pl
OD REDAKCJI:  Przytaczamy komentarz jednego z Czytelników: "Mam nadzieję, że jakiś piorun walnie w tego bożka i zniszczy go doszczętnie, jeśli nie znajdą się tam odważni, którzy sami z tym czegoś nie zrobią".