Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM*MONARCHIA NARODOWA*DYSTRYBUCJONIZM*KONTRREWOLUCJA!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

sobota, 7 kwietnia 2018

Wojna górników o Kopalnię Krupiński – “Nie oddawajcie górnictwa obcemu kapitałowi”


Znalezione obrazy dla zapytania kopalnia krupiński       Sprawa Krupińskiego cały czas budzi wielkie emocje. Górnicy apelują do premiera o wstrzymanie sprzedaży polskiej kopalni. Postawioną w stan likwidacji Kopalnię Węgla Kamiennego Krupiński zamierza kupić brytyjska firma Tamar Resources.

Kopalnia Krupiński trafiła do spółki restrukturyzacyjnej w końcu marca tego roku. Jej przekazanie do likwidacji było częścią programu naprawczego Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Twarz protestów przeciwko sprzedaży KWW, Krzysztof Tytko podkreśla, że można z najwyższym prawdopodobieństwem podejrzewać, że uchwała ta została podjęta celem przygotowania kopalni do obecnej sprzedaży obcemu kapitałowi, po uprzednim „oczyszczeniu”  jej z nieproduktywnych  aktywów ludzkich i majątkowych.

Krzysztof Tytko, ekspert ds. energetyki skomentował skandaliczną decyzję rządów PiS:


Tytko z Forum Patriotów Polskich i Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych nie boi się mówić prawdy w mediach. Dla kanału NTV powiedział m.in. Zaraz po likwidacji zgłosił się brytyjski Tamar Resources, a zarządzający tą firmą ma powiązanie z kapitałem żydowskim i tego się musimy obawiać, bo zachodzi duże prawdopodobieństwo, że gdy dojdzie do wywłaszczenia nas Polaków z zasobów naturalnych, to prawdopodobnie wywłaszczeni zostaniemy na rzecz mniejszości narodowej jaką są Żydzi w Polsce.

Sprzedaż kopalni budzi jednak wiele kontrowersji nie tylko wśród górników. Przeciwnicy sprzedaży nieczynnej kopalni w Suszcu żądają zorganizowania w tej sprawie otwartej debaty publicznej z ekspertami wyznaczonymi przez stronę społeczną reprezentowaną przez szerokie środowiska patriotyczne, Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych i organizacje pozarządowe.

Plany górników i pracowników KWW Krupiński stanęły pod znakiem zapytania, bo przedstawiciele spółki nie mogli doprosić się o spotkanie z rządem. Ministerstwo i rząd nie jest zainteresowany spotkaniem i konfrontacją z przeciwnikami sprzedaży kopalni obcemu kapitałowi. I chociaż dzisiaj trwają rozmowy NSZZ Solidarność z brytyjską firmą Tamar Resources w siedzibie Ministerstwa Energii to resort przed spotkaniem zastrzegł, że rozmowy nie mają na celu podjęcia decyzji ws. kopalni.