Cytaty

INTEGRALNY RZYMSKI KATOLICYZM * NACJONALIZM INTEGRALNY * NARODOWY SOLIDARYZM * UNIWERSALIZM * REWOLUCJA KONSERWATYWNA * EUROPA WOLNYCH NARODÓW

PRZECIWKO KOMUNIZMOWI I KAPITALIZMOWI! ZA NARODOWYM SOLIDARYZMEM PAŃSTWA!

PORTAL PUBLICYSTYCZNY FRONTU REX - RNR

Codziennik internetowy (wydarzenia - relacje - artykuły)

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”

PRZEŁOM NARODOWY - jest to projekt polityczny łączący w sobie ideę hierarchiczną z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób radykalny i trwały

środa, 8 lipca 2020

Kinga Wenklar: Cyfrowy Nowy Wspaniały Świat

Cyfrowy Nowy Wspaniały Świat 
           Niecierpliwie oczekuję społecznego przebudzenia – nadejścia czasu, kiedy dziecko ze smartfonem będzie wzbudzać tę samą reakcję, co jeszcze niedawno dziecko z papierosem czy „jabolem”.

Po dwóch chaotycznych miesiącach nauki zdalnej w polskiej szkole sytuacja osiągnęła pewien stopień równowagi. Z czasem przybyło nauczycieli prowadzących wideolekcje (w kwietniu żadnych tego typu zajęć nie miało aż 46 procent uczniów, w maju – 19 procent). Lepszy kontakt z nauczycielem oraz lepiej przygotowane do nowych warunków zadania i kontrola ich wykonania przyczyniły się do wzrostu samodzielności uczniów. Za to w rodzicach narastało w tym okresie przekonanie, że nauki jest za dużo, a dzieciom brakuje bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami (LIBRUS Rodzina). Podobnie sytuację oceniają nauczyciele szkół średnich. Starsi uczniowie rozsmakowali się w zdalnej nauce – oszczędzali czas na dojazdach, wysypiali się, mieli swobodę w planowaniu czasu i przedmiotu nauki. Jednak izolacja odbiła się na ich kondycji psychicznej – brakowało im kontaktu z ludźmi, wsparcia emocjonalnego, rozmowy.
Nagle spełniło się marzenie większości nastolatków. Można „odpalić” smartfona i żyć pełną piersią: esemesować, przerzucać się fotkami, filmikami i umawiać się przed kamerką – i to wszystko bez schodzenia z kanapy! Jednak wielu doświadczyło też na własnej skórze, jak ułomny jest ten cyfrowy wspaniały świat. Jak bardzo nieludzki i wyniszczający psychicznie, jeśli nie towarzyszy mu nic innego.

Ów bolesny, namacalny brak żywego kontaktu jest najcenniejszym doświadczeniem, które wszyscy wynosimy z okresu społecznej izolacji. Mam nadzieję, że wiosna roku 2020 potrząśnie przynajmniej niektórymi dorosłymi, a ci ze zgrozą dostrzegą, że droga do szkoły i czas w niej spędzony z dala od mediów elektronicznych, kiedy dzieciaki muszą wchodzić w relacje z innymi żywymi istotami, są jak kroplówka z glukozą dla anorektyka. Same w sobie nie gwarantują zdrowia, ale chociaż podtrzymują życie.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w najnowszym magazynie "Polonia Christiana" nr 75/2020