Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

niedziela, 6 sierpnia 2017

Ostro krytykował islam i polityczną poprawność. W wieku 90 lat zmarł prof. Bogusław Wolniewicz

        W piątek, 4 sierpnia, zmarł w Warszawie profesor Bogusław Wolniewicz, filozof znany ze zdecydowanych, a czasami wręcz niezwykle ostrych komentarzy dotyczących spraw publicznych i społecznych.

Bogusław Wolniewicz urodził się 22 września roku 1927 w Toruniu. Jego ojcem był zamordowany przez Niemców działacz narodowy Henryk Wolniewicz.

Po II Wojnie Światowej Bogusław Wolniewicz rozwijał swoją karierę jako filozof. Związany był przez długi czas z Uniwersytetem Warszawskim. Zajmował się badaniem prac Ludwiga Wittgensteina oraz współczesną filozofią i filozofią religii. Jako naukowiec ceniony na świecie wykładał również w USA i Wielkiej Brytanii.

Wybitny filozof miał w swoim zaangażowaniu politycznym niechlubny etap – był członkiem PZPR. Do partii komunistycznej wstąpił w roku 1955, a opuścił ją w 1981.

Pod koniec lat 90. zaczął być kojarzony z prawą stroną politycznego sporu. Wolniewicz komentował wydarzenia społeczne między innymi na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Pisał dla „Naszego Dziennika” oraz „Najwyższego Czasu”.

Stanowczo krytykował wstępowanie Polski do Unii Europejskiej. W roku 2005 startował do Parlamentu Europejskie z list Platformy Janusza Korwin-Mikkego.

W swoim tekstach oraz wypowiedziach zdecydowanie zwalczał islamizację Europy oraz dyktaturę politycznej poprawności. Mimo „skrętu w prawo” nazywał siebie „niewierzącym rzymskim katolikiem”.

„Wielka strata, wielki żal. Jeśli nie zdążył uwierzyć, to oby znalazł się choć w limbie z filozofami greckimi, gdzie nie ma cierpienia i kar” – napisał prof. Jacek Bartyzel na Facebooku po śmierci prof. Wolniewicza.


Źródło: rp.pl / tvp.info / facebook
MWł