Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
RUCHU CHRISTUS REX

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego.

sobota, 5 sierpnia 2017

Protest na Śląsku przeciwko wystawianiu bluźnierczej „Klątwy”

Ślązacy protestowali przeciwko wystawianiu bluźnierczej „Klątwy”. „To antypolski spektakl!”
Fot: Wojciech Krynski / Forum
       Blisko 200 osób protestowało w Chorzowie przeciwko wystawianiu na deskach „Teatru Rozrywki” bluźnierczego spektaklu „Klątwa”. Manifestanci modlili się na różańcu i zdecydowanie wyrażali swoje oburzenie wobec skandalicznego przedsięwzięcia. – Naszym obowiązkiem jest obrona wiary i kultury, która jest dziś zagrożona – mówił organizator pikiety Mariusz Piotrowski ze Śląskiego Centrum Kultury. (...)

Bluźniercza „Klątwa” nie po raz pierwszy wzbudza negatywne emocje i budzi powszechne oburzenie katolików. Do niedawna była wystawiana na deskach „Teatru Powszechnego”. W maju i w czerwcu swój sprzeciw wobec bluźnierczego przedstawienia wyrażali Warszawiacy, którzy licznie gromadzili się na modlitwie różańcowej przed budynkiem teatru.

Tym razem „Klątwa” pojawiła się w Chorzowie i została zaprezentowana w „Teatrze Rozrywki”. W pikiecie przeciwko pseudosztuce Oliviera Frljica protestowało blisko 200 osób, którzy modlili się na różańcu i wznosili hasła podkreślające destrukcyjny charakter „Klątwy”. Manifestujący podkreślali również, że ich obowiązkiem jest obrona wiary i kultury, która jest w dzisiejszych czasach bardzo zagrożona. „Klątwa to upolityczniony antypolski spektakl. Klątwa to bluźnierstwo i obraza osób wierzących. Klątwa to okazanie pogardy przez chorwackiego reżysera względem symboli i wartości wyznawanych przez większość Polaków.” – podnoszą organizatorzy pikiety. Wśród demonstrantów byli m.in. przedstawiciele środowisk narodowych: Młodzieży Wszechpolskiej, ONR oraz Ruchu Narodowego, a także Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

– Obowiązkiem katolików jest obrona wiary. Jesteśmy organizacją, która krzewi kulturę, która jest dziś zagrożona. Poprzez różne działania próbuje się wmawiać opinii publicznej, że w kulturze nie ma granic wolności. My chcemy podkreślić, że istnieją dwa zjawiska: kultura i antykultura, która niszczy więzi, rodzinę, społeczeństwo – mówił dla PCh24.pl Mariusz Piotrowski ze Śląskiego Centrum Kultury, główny organizator protestów. Rozmówca podkreślił, że „Klątwa” jest przykładem tego drugiego, negatywnego zjawiska.
Piotrowski zwracał również uwagę, że odpowiedzialni za sprowadzenie „Klątwy” do Chorzowa są władze „Teatru Rozrywki” oraz przedstawiciele samorządu. – Chcieliśmy pokazać kto jest odpowiedzialny za to co się wydarzyło w Chorzowie. Udział w tym miała Rada Programowa Teatru Rozrywki i jego dyrektor, a także miejscowe władze reprezentujące Platformę Obywatelską i Ruch Autonomii Śląska. Ci ludzie powinni ponieść konsekwencje polityczne – podkreślał.

Warto przypomnieć, że przeciwko bluźnierczej „Klątwie” w Chorzowie protestowali internauci, którzy skierowali do marszałka województwa apel o odwołanie przedsięwzięcia. W ciągu kilku dni, protest podpisało ponad 20 tys. osób. (...)

Źródło: PCh24.pl, sck.edu.pl