Cytaty

KONTRREWOLUCJA*MONARCHIA NARODOWA*KORPORACJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
RCR - PRO FIDE, REGE ET PATRIA!


Si Deus Nobiscum quis contra nos - Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

UNIWERSALIZM KATOLICKI KONTRA ATEISTYCZNY GLOBALIZM


MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do obalenia obecnego Systemu politycznego w sposób radykalny (będąc w rzeczywistości Kontrrewolucją)

WALCZYMY NAJPIERW O POLSKĘ WOLNĄ A PÓŹNIEJ WIELKĄ! Z BOGIEM ZA KRÓLA I OJCZYZNĘ!

piątek, 7 października 2016

Kpina zamiast praworządności. Sejmowa komisja bez dyskusji odrzuciła projekt „Stop aborcji”

Kpina zamiast praworządności. Sejmowa komisja bez dyskusji odrzuciła projekt „Stop aborcji”
Fot. Adam Chełstowski / FORUM
      Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka zebrała się w środę tylko po to by bez dyskusji i jakiegokolwiek procedowania zarekomendować Sejmowi odrzucenie obywatelskiego projektu nowelizacji chroniącej życie ludzkie od poczęcia. Posiedzenie trwało w atmosferze permanentnej awantury gdyż opozycja kwestionowała tryb jego zwołania.

Komisja miała rozpocząć obrady o godzinie 17:00. Najpierw jednak, ze względu na ogromne zainteresowanie mediów i organizacji społecznych, przeniesione zostało do większej sali. Kiedy już ruszyło - po kilkudziesięciu minutach - poseł Witold Czarnecki z PiS nieoczekiwanie złożył wniosek o odrzucenie w całości obywatelskiego projektu „Stop aborcji”.
Tuż potem jednak przedstawiciele opozycji zakwestionowali prawidłowość zwołania posiedzenia w tak błyskawicznym tempie. Zgodnie bowiem z regulaminem Sejmu zawiadomienie o terminie powinno dotrzeć do parlamentarzystów przynajmniej na trzy dni wcześniej.

Posłowie Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej przekrzykując prowadzącego obrady zgodnie kontestowali wszelkie próby rozpoczęcia obrad. Do czasu aż wiceprzewodniczący komisji Andrzej Matusiewicz (PiS) zarządził głosowanie wniosku o odrzucenie projektu autorstwa Ordo Iuris. Zaraz potem jak posłowie wniosek przyjęli, zakończył obrady.

Tym samym na czwartkowe obrady plenarne Sejmu trafi z komisji rekomendacja o odrzucenie nowelizacji zmierzającej do pełnej ochrony życia. Nie pozostawia to złudzeń co do intencji partii Jarosława Kaczyńskiego wobec inicjatywy popartej w ciągu trzech miesięcy przez niemal 460 tysięcy osób.

Jak napisał portal 300polityka.pl, w czwartek rano, na pół godziny przed sejmowymi głosowaniami posłowie PiS mają stawić się obowiązkowo na zebraniu z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Dotychczas prezes partii deklarował, że w kwestii obrony życia parlamentarzystów tej partii nie będzie obowiązywać dyscyplina.

Wkrótce opublikujemy komentarze inicjatorów projektu.

RoM