Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

sobota, 4 lutego 2017

Noworosja: Kijów rozpoczął nową ofensywę, Zacharczenko wizytuje linię frontu

 
      Od 28 stycznia siły ukraińskie wznowiły ciężki ostrzał artyleryjski i rakietowy terytorium Noworosji. Siły zbrojne zbuntowanych obwodów donieckiego i ługańskiego odpowiadają ogniem, a obie strony notują wysokie straty (wg. źródeł Donieckiej Republiki Ludowej, 90 zabitych ukraińskich żołnierzy w ciągu ostatnich 24 godzin).

Rozpoczęcie ofensywnych działań zbrojnych ze strony Ukrainy potwierdził dziś na konferencji prasowej wiceminister obrony, Igor Pawłowski.

Strony konfliktu oskarżają się wzajemnie o wzrost intensywności ostrzałów w trójkątach Donieck-Jasynowata-Awdiejiwka, a także o próby natarcia.

Wieczorem 31 stycznia lider DRL Aleksander Zacharczenko powiedział, że walki między powstańcami a Siłami Zbrojnymi Ukrainy odbywają się wzdłuż linii frontu o długości 50 kilometrów. Według Zacharczenki ukraińska armia ponosi ciężkie straty, prowadząc ataki w kierunku Doniecka i Makiejewki.
Premier DRL w udzielonym na linii frontu wywiadzie wskazał, że powodem wznowienia ofensywy przez Ukrainę jest chęć zniweczenia zbliżającego się porozumienia amerykańsko-rosyjskiego poprzez rozpalenie konfliktu na nowo.