Cytaty

* INTEGRALNY RZYMSKI KATOLICYZM * NACJONALIZM INTEGRALNY * NARODOWY SOLIDARYZM * UNIWERSALIZM * KONTRREWOLUCJA NARODOWA * EUROPA WOLNYCH NARODÓW *

PRZECIWKO KOMUNIZMOWI I KAPITALIZMOWI! ZA NARODOWYM PAŃSTWEM KORPORACYJNYM!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX
codziennik internetowy (wydarzenia - relacje - artykuły)

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

niedziela, 18 marca 2018

Amerykańska rzeź w Songmy (Mỹ Lai)

     Dzisiaj mija 50 lat od przerażającej amerykańskiej zbrodni wojennej, porównywalnej do zbrodni faszystowskich - okrutnej rzezi w Songmy (Mỹ Lai).

W dniu 16 marca 1968 roku amerykańskie oprawcy dokonali masowego mordu na nieuzbrojonych wietnamskich cywilach we Wietnamie Południowym. Tych Wietnamczyków, których USA mieli "uratować przed ekspansją komunistyczną". 

Żołnierze armii amerykańskiej zabili ponad 500 cywilów, w tym 173 dzieci, 182 kobiety, 60 starszych mężczyzn i 89 mężczyzn w wieku poniżej 60 lat. Ta największa od czasów Hitlera zbrodnia została dokonana przez żołnierzy US Army z plutonu C 11 Pułku Piechoty, oprawcy zamordowali prawie całą ludność wiejską.

Masakra miała miejsce w dwóch wioskach - wioski Sơn Mỹ w prowincji Quảng Ngãi. Te wioski zostały oznaczone na mapach topograficznych US Army jako Mỹ Lai i Mỹ Khê i znajdowały się w tak zwanej "strefie wolnego ognia". W warunkach wojny partyzanckiej Amerykanie wyznaczyli terytoria, które należy uznać za zajęte przez wroga. W tych "strefach" jankesi mieli zezwolenia na użycie wszystkich rodzajów broni bez dodatkowych rozkazów, a każdy podejrzany mógł zostać uznany za wroga.

Atak rozpoczął się rano po odprawie. W kierunku amerykańskich żołnierzy nie padł ani jeden strzał - w Songmy nie było żadnych oddziałów Vietcongu. Jednak atak nie został zatrzymany i przerodził się w potworną masakrę.

Ukryte w chatach wieśniacy byli zabijani z karabinów maszynowych. Starsi mężczyźni, kobiety, dzieci i niemowlęta. W ukrywających w rowach kobiet z dziećmi były rzucane granaty. Bezlitośnie rozstrzeliwano również tych, którzy wyskakiwali z płonących budynków z podniesionymi rękami. W tym samym czasie kobiety zostały poddane grupowemu gwałtowi przed zabiciem.a ich ciała były okaleczone.

Ta zbrodnia była upubliczniona w listopadzie 1969. Pomimo oficjalnego śledztwa, sprawa była tuszowana przez młodego oficera Collina Powella, przyszłego sekretarza stanu Stanów Zjednoczonych. Jednak dzięki niezależnemu śledztwo dziennikarskiemu ujawniono pełne informacje o masakrze, która wywołała oburzenie na całym świecie Dwadzieścia sześć żołnierzy dokonało przestępstwa, ale tylko por William Calley Jr , lider plutonu C Company w dniu 5 września 1969 roku został uznany za winnego zabójstw z premedytacją i był skazany na 3,5 roku aresztu domowego w swojej kwaterze w Fort Benning. Ale pozostał w areszcie domowym tylko trzy miesiące, kiedy został ułaskawiony przez prezydenta Richarda Nixona.
Obecnie William Calley Jr. mieszka w Atlancie w stanie Georgia. Został uznany za szanowanego obywatela. Czyta płatne wykłady na temat swoich wojennych doświadczeń.

Trzech wojskowych USA, którzy odmówiły zabijania cywili i próbowali powstrzymać masakrę, zostało potępionych jako zdrajcy przez amerykańskich kongresmanów. Dopiero po trzydziestu latach zostali odznaczeni pośmiertnie.