Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM*MONARCHIA NARODOWA*DYSTRYBUCJONIZM*KONTRREWOLUCJA!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

niedziela, 4 marca 2018

Czechowice-Dziedzice: Poświęcenie Sztandaru ZŻ NSZ Okręg Śląsk Cieszyński i premiera filmu "OBŁAWA"


Zdjęcie użytkownika Elżbieta Kogowska-Piasecka.
       W dniu 3 marca AD 2018 w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się poświęcenie sztandaru Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręgu Śląsk Cieszyński. Uroczystość odbyła się w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Następnie nastąpił przemarsz do Domu Kultury, gdzie nastąpiło powitanie uczestników przez organizatorów wydarzenia oraz wręczenie odznaczeń oraz legitymacji  nowym członkom NSZ (m.in działaczom Ruchu Christus Rex). Należy nadmienić, iż uczestnikiem uroczystości był poseł na Sejm Stanisław Pięta, należący do bielskiego NSZ.

Po  wstępnych uroczystościach swoją oficjalną premierę miał film pt. "Obława" zrealizowany przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Beskidy". Film opowiada historię walk powojennego podziemia antykomunistycznego w kontekście wzajemnej pomocy i braterstwa panującego w walczących oddziałach narodowej konspiracji (odbicie z rąk Urzędu Bezpieczeństwa aresztowanego członka oddziału).

Końcowym akcentem uroczystości był występ Sowy - muzyka wykonującego rap patriotyczny. 

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz składamy podziękowania za zorganizowanie podniosłej uroczystości narodowej i patriotycznej.

Cześć i chwała bohaterom! Chwała NSZ!