Cytaty

* INTEGRALNY RZYMSKI KATOLICYZM * NACJONALIZM INTEGRALNY * NARODOWY SOLIDARYZM * UNIWERSALIZM * KONTRREWOLUCJA NARODOWA * EUROPA WOLNYCH NARODÓW *

PRZECIWKO KOMUNIZMOWI I KAPITALIZMOWI! ZA NARODOWYM PAŃSTWEM KORPORACYJNYM!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX
codziennik internetowy (wydarzenia - relacje - artykuły)

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

czwartek, 22 marca 2018

Znowu zły czas na ochronę życia? Sejmowa komisja ucieka od dyskusji nad #Zatrzymaj aborcję


Znowu zły czas na ochronę życia? Sejmowa komisja ucieka od dyskusji nad #Zatrzymaj Aborcję
       Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zmienia plany, uciekając od podjęcia prac nad obywatelskim projektem zakazującym aborcji eugenicznej. Wedle wcześniejszych informacji gremium to miało pochylić się nad projektem #Zatrzymaj Aborcję, a taki punkt miał być włączony w plan najbliższych obrad. Zamiast tego, zaplanowane posiedzenia komisji zostały odwołane, a w planie pojawił się nowy punkt – ale dotyczący połączonych komisji, w których kompetencjach ochrona życia formalnie się nie mieści.

To kolejny cios wymierzony sprawy istotne dla obrońców życia. Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony 21 marca miał stać się symbolem walki o prawa osób z trisomią, a sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny miała zająć się wcześniej pozytywnie zaopiniowanym przez komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka projektem obywatelskim #Zatrzymaj Aborcję.

Prace w komisji wyznaczonej przez Sejm w pierwszym czytaniu do zaopiniowania projektu – także po apelach hierarchów i środowisk pro-life, miały ruszyć z miejsca. Stało się inaczej. Najpierw na stronie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny skreślone zostały zaplanowane na 21 i 22 marca 2018 roku posiedzenia. Chwilę później pojawił się nowy wpis. Dotyczył on nowego posiedzenia, wyznaczonego na 22 marca, ale już wspólnie z sejmową komisją Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Takie rozwiązanie formalnie nie pozwala na zajęcie się projektem #Zatrzymaj Aborcję, gdyż sprawa ochrony życia nie leży w kompetencjach komisji „rolniczej”. W taki oto sposób parlament – którego większość posłów deklaruje przywiązanie do wartości chrześcijańskich oraz poparcie dla zakazu aborcji – po raz kolejny odsunął w czasie rozpatrywanie projektu zwiększającego ochronę życia poczętego.

Obywatelski projekt leży w Sejmie od listopada 2017 roku. W tym czasie, każdego dnia trójka dzieci skazywana jest na śmierć w łonach matek. Ich „winą” jest podejrzenie o ciężką chorobę.

Sprawę skomentował dla portalu PCh24.pl mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

Wedle informacji sejmowej - telefonicznej - odwołano posiedzenie dzisiejsze i jutrzejsze. Dzisiejsze na wniosek strony rządowej (MRPIPS), jutrzejsze z uwagi na jakieś „kolizje” terminów. Nie mam wątpliwości, że przyczyną było zdecydowanie wyartykułowane oczekiwanie podjęcia przez komisję tematu projektu Zatrzymaj Aborcję. Ponownie widać, że grupą posiadającą najmocniejszy wpływ na rząd i większość parlamentarną w tej sprawie są radykalne grupy lewicowe. To ich postulaty mają pierwszeństwo przed realizacją programu, obietnic oraz przed elementarnym szacunkiem dla życia. To zła wiadomość na Światowy Dzień Zespołu Downa - powiedział na ekspert.

Kolejny termin, kiedy ma się zebrać komisja to 11-13 kwietnia.

źródło: sejm.gov.pl
MA, TK