Cytaty

* INTEGRALNY RZYMSKI KATOLICYZM * NACJONALIZM INTEGRALNY * NARODOWY SOLIDARYZM * UNIWERSALIZM * KONTRREWOLUCJA NARODOWA * EUROPA WOLNYCH NARODÓW *

PRZECIWKO KOMUNIZMOWI I KAPITALIZMOWI! ZA NARODOWYM PAŃSTWEM KORPORACYJNYM!

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX
codziennik internetowy (wydarzenia - relacje - artykuły)

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób kontrrewolucyjny

sobota, 3 marca 2018

Zabrze: RCR pod tablicą płk. Łukasza Cieplińskiego

      W dniu 2 marca z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych (obchodzonego 1 marca) delegacja Ruchu Christus Rex oddała hołd ostatniemu Prezesowi IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, pułkownikowi Łukaszowi Cieplińskiemu ps. "Pług".

Delegacja RCR zapaliła znicze oraz odmówiła modlitwę za duszę zmarłego pod tablicą pamiątkową wmurowaną w ścianę domu, w którym pułkownik Ciepliński mieszkał i w którym to w 1947 roku został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa Publicznego.

     Nasza akcja wzbudziła zainteresowanie przechodniów, w tym ojca z małym dzieckiem, który po przeczytaniu informacji zawartej na tablicy pamiątkowej wyjaśnił swojej córce, iż ci, którzy chcą być wolni i o tę wolność walczą, zawsze muszą zginąć. 

Następnie udaliśmy się w drogę powrotną do Gliwic, gdzie o godzinie 17.00 w muzeum Willa Caro obejrzeliśmy film pt. "Ziemia przemówiła" poświęcony zbrodni popełnionej przez Urząd Bezpieczeństwa na żołnierzach NSZ kpt. Henryka Flame ps. "Bartek". Uczestniczyliśmy w dyskusji z udziałem autora książki Panem Maciejem Nowakiem, na podstawie której był zrealizowany scenariusz filmu.

Zdjęcia poniżej: