Cytaty

* INTEGRALNY RZYMSKI KATOLICYZM * NACJONALIZM INTEGRALNY * NARODOWY SOLIDARYZM * UNIWERSALIZM * PRZEŁOM NARODOWY * EUROPA WOLNYCH NARODÓW *

PRZECIWKO KOMUNIZMOWI I KAPITALIZMOWI! ZA NARODOWYM SOLIDARYZMEM PAŃSTWA!

PORTAL PUBLICYSTYCZNY:

* INSTYTUTU N-R CHRISTUS REX

* RUCHU NARODOWO-RADYKALNEGO

Codziennik internetowy (wydarzenia - relacje - artykuły)

PRZEŁOM NARODOWY - jest to projekt polityczny łączący w sobie ideę hierarchiczną z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego w sposób radykalny i trwały

sobota, 31 grudnia 2016

Syria: Szokujące odkrycia w Aleppo


aleppo-dec-2016
       W ostatnich dniach wyzwolone wschodnie dzielnice Aleppo stają się areną szokujących odkryć: okazuje się, że syryjscy „rebelianci” przed ich opuszczeniem dokonali egzekucji zarówno wziętych do niewoli syryjskich żołnierzy, jak i cywilów – z kobietami i dziećmi włącznie.

W zeszłą niedzielę oddziały rosyjskich saperów rozminowujących dzielnice wsch. Aleppo natknęły się na zwłoki 21 ofiar cywilnych, w tym 5 dzieci i 4 kobiet. Wezwany do oględzin zwłok doktor Zaher Hajo powiedział, że ciała zostały znalezione w więzieniach w kontrolowanych wcześniej przez dżihadystów dzielnicach al-Sukkari oraz al-Kalasseh. Tym samym potwierdza się to, co 20 grudnia mówili uciekający ze wschodniego Aleppo cywile, przekraczając punkt kontrolny na moście Jisr al-Hadż: to oni pierwsi informowali, że terroryści Jabhat Fateh Al-Sham (dawnej al-Nusry) dokonują egzekucji na cywilach. Na zwłokach widoczne są ślady tortur, wiele z nich zostało okaleczonych, brakuje im kończyn.

W sprawie zabrał także głos generał major Igor Konaszenkow, rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony:
– Większość ofiar miała rany postrzałowe głowy. I wydaje się, że jest to dopiero początek makabrycznych odkryć powiedział.

Konaszenkow dodał, że teraz cały świat zobaczy jakimi kłamstwami był karmiony przez zachodnich polityków. Biorąc pod uwagę, jak wielu uciekinierów ze wschodniego Aleppo wspominało o cywilach torturowanych i zabijanych przez „rebeliantów”, to odkrycie może stanowić jedynie wierzchołek góry lodowej. Z kolei dziś (wtorek, 27 grudnia) rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała, że oczekuje od społeczności międzynarodowej bezstronnej oceny zbrodni dokonanych przez „rebeliantów” w Aleppo.

Natomiast w ubiegły piątek okazało się, że „rebelianckie” frakcje Fatah Halab and Jabhat Fateh Al-Sham na krótko przed wyjściem z miasta dokonały egzekucji ponad 100 syryjskich żołnierzy, z których większość była w wieku 18-25 lat. Ich ciała zostały znalezione w dzielnicach Sukkari oraz Bustan Al-Qasr. Zdjęcia ofiar zamieścił portal Al-Masdar News (link – uwaga, drastyczne); również oni jako pierwsi informowali o tym fakcie, otrzymawszy informację od oficera Gwardii Republikańskiej.

Szokuje także skala zaminowania wsch. Aleppo przez „rebeliantów”. Bomby i miny są poukrywane dosłownie wszędzie: przy wejściach i oknach domów cywilnych, w rowach, na drogach, nawet w zabawkach dla dzieci. Tym trudnym i żmudnym zadaniem zajmuje się 200 rosyjskich saperów. Udało im się zabezpieczyć także siedem ogromnych magazynów, wypełnionych materiałami wybuchowymi i amunicją. Na  stosunkowo niewielkim obszarze znaleziono także trzy cysterny wypełnione paliwem, działa, wyrzutnie rakiet oraz moździerze domowej roboty (tzw. piekielne działa hellcannons, od których na terenie całej Syrii straciło życie bodaj najwięcej cywilów).

Obecna na miejscu brytyjska dziennikarka-aktywistka Vanessa Beeley potwierdza, że eksplozje detonowanych przez saperów ładunków wybuchowych słychać praktycznie co 10 minut. Jak dodała później via Facebook, sądząc po trwających ciągle eksplozjach terroryści zaminowali praktycznie wszystko co zostało we wschodnim Aleppo. Niekończąca się destrukcja. „Umiarkowani rebelianci”, a niech mnie.
(Judging by continued explosions the terrorists booby trapped everything left in East Aleppo. Endless destruction. „Moderates” my a**.)

(na podst. Al-Masdar News, PressTV, FB oprac M. M.)

Za:  http://xportal.pl/?p=27848