Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

wtorek, 18 kwietnia 2017

Dlaczego ojciec nie powinien narzekać?

Znalezione obrazy dla zapytania ojciec narzekanie 
     Mężczyzną zostaje się wówczas, gdy się zrozumie, iż wypowiedzenie swych trosk, niczego właściwie nie zmienia (P. Valery). Mężczyzna narzekający, to mężczyzna słaby. O ile jeszcze może sobie ponarzekać na szefa w pracy, to narzekanie w domu jest wręcz niedopuszczalne. Wskazuje na pewną miękkość charakteru, jest „upadkiem ducha wobec zła zewnętrznego” (św. Tomasz) oraz dowodzi braku cierpliwości.

Taki mężczyzna nie osiągnie życiowych celów, gdy wszystkiego będzie się obawiał, rozsiewając dodatkowo aurę niepokoju wokół siebie.

Odpowiedź jest prosta: boi się biegu spraw, które zmierzają w złym kierunku. Swoim narzekaniem woła o pomoc lub przynajmniej słowa pocieszenia.

Problem w tym, że skoro takiego pocieszenia oczekuje od żony lub nawet dzieci, to zdradza tym samym niedostatki w formowaniu cnoty męstwa, ale także i roztropności (nie potrafi rozwiązywać problemów).
Nie mówiąc już o tym, że niszczy w ten sposób własny autorytet, bo to ojcowie mają pocieszać domowników, a nie oczekiwać pocieszenia od nich.

Jest to fragment artykułu, który wszedł do książki: ===> „Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice”.