Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

poniedziałek, 30 stycznia 2017

Delegacja RCR w obronie nienarodzonych dzieci - Gliwice 28.01.2017

      W dniu 28 stycznia 2017 roku delegacja Ruchu Christus Rex uczestniczyła w pikiecie antyaborcyjnej przed jednym ze szpitali w Gliwicach. W szpitalu tym od 2008 roku zamordowano w wyniku przeprowadzanych aborcji 11 dzieci. Poniżej przedstawiamy reportaż z przeprowadzonej akcji.

    Pikieta obrońców życia z modlitwą wynagradzającą i protest ich przeciwników w Gliwicach. 

Wieczorem, 28 stycznia przed Szpitalem Wielospecjalistycznym przy ul. Kościuszki odbyła się pikieta antyaborcyjna. Połączona z ekspiacyjną modlitwą różańcową, którą poprowadzili przedstawiciele Krucjaty Młodych. Spotkanie zorganizowała gliwicka komórka Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Na początek organizatorzy wyjaśnili, że modlitwa jest przebłaganiem za przypadki aborcji wykonane w tym szpitalu oraz innych w naszym regionie, a także w całym kraju i na świecie. Jak podali, od 2008 roku w tym gliwickim szpitalu, przed którym protestowali, wykonano 11 takich zabiegów.

Na pikiecie pojawili się też ich przeciwnicy. Przynieśli ze sobą transparenty, na których można było przeczytać napisy: „Dyktatura różańca to piekło kobiet i rodzin” czy „Rozum i etyka zamiast fanatyzmu religijnego”.

Wydarzenie to było jedną z cyklicznie przygotowywanych przez przedstawicieli tej organizacji pro-life ulicznych modlitw różańcowych.


OD REDAKCJI: Następna pikieta antyaborcyjna w Gliwicach planowana jest na 11 lutego 2017 roku na godzinę 17.30 na gliwickim Rynku przed figurą Najświętszej Marii Panny. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę.