Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

poniedziałek, 29 maja 2017

Zagłuszanie modlitwy i fizyczne ataki – tak traktują katolików zwolennicy „Klątwy”


Zagłuszanie modlitwy i fizyczne ataki – tak traktują katolików zwolennicy „Klątwy”
      W sobotę pod Teatrem Powszechnym w Warszawie zgromadzili się katolicy, by poprzez modlitwę różańcową wynagrodzić Pani Jezusowi grzech bluźnierstwa, do którego dochodzi podczas wystawiania spektaklu „Klątwa”. Modlący się szybko stali się obiektem bezwzględnych ataków ze strony obrońców pseudosztuki.

Najpierw, jeszcze przed zgromadzeniem modlitewnym, katolików zaatakował dyrektor Teatru Powszechnego, Paweł Łysak, który zdecydował o wystawienia skandalicznego i obrażającego Pana Boga przedstawienia.   

Łysak ludzi z różańcem w dłoni nazwał „prawicowymi bojówkami”. Pisał także o „szturmie różańcowym”, sugerując, że modlitwa stanowi jakąś formę agresji.

W sobotę, pod Teatrem Powszechnym zgromadziło się około tysiąca osób. Organizatorem modlitwy była Krucjata Różańcowa, we współpracy z narodowcami oraz warszawskim Klubem Gazety Polskiej. Nieopodal stanęli agresywnie nastawieni wobec Kościoła członkowie ruchu Obywatele RP oraz przedstawiciele antyklerykalnej, lewicowej partii Nowoczesna. Usiłowali oni zagłuszyć modlitwę muzyką disco polo. Jak poinformował nas jeden z uczestników modlitwy, zagłuszanie momentami było bardzo skuteczne, bo modlący się z trudem byli w stanie wspólnie odmawiać kolejne dziesiątki różańcowe.


Jednak do eskalacji miało dopiero dojść. Grupka obrońców bluźnierstw zaatakowała modlących się. Zwolennicy „Klątwy” obrzucali ich wyzwiskami, a także próbowali zaatakować fizycznie. Skończyło się jednak na przepychankach, podczas których interweniowała policja. Jak zwrócił zresztą uwagę jeden z uczestników modlitwy, policja, zamiast zająć się tymi, którzy w Teatrze bluźnią przeciwko Bogu, opiekowała się grupką lewicowych polityków oraz przedstawicieli Obywateli RP.

ged