Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

sobota, 4 marca 2017

Jan Zbigniew Potocki: Polskie złoto

Znalezione obrazy dla zapytania jan zbigniew potocki 
      Komentarz Pana Prezydenta II RP Jana Zbigniewa hrabiego Potockiego do artykułu: "Rosjanie i Niemcy zapełniają skarbce złotem. Polskie świecą pustkami" (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rezerwy-zlota-rosja-niemcy-repatriacja-nbp,100,0,2267492.html)
 
    Rosyjskie złoto mnie nie interesuje, ale złoto Niemiec tak, ponieważ w dużej części jest to złoto Narodu Polskiego za reparacje wojenne, które prawnie należą się Polsce, czyli II RP, która zachowała ciągłość konstytucyjną. Jeżeli chodzi o III RP, to jest to inny podmiot gospodarczy, nie mający nic wspólnego z II RP. Polska ma prawo i obowiązek żądać reparacji za II wojnę światową zgodnie z prawem międzynarodowym, jak to czynią Grecy. Rząd III RP nie jest zainteresowany tymi reparacjami. Jak stwierdził J. Kaczyński, mogłoby to zachwiać gospodarką Niemiec. Podobnie wyraził się co do tzw. frankowiczów, ale przecież sprawa "frankowiczów" zaczęła się w 2006 r. za rządów PiS, a zatem to PiS ponosi odpowiedzialność za świadome działanie na niekorzyść tych osób, które brały kredyty. Kredytobiorcy przecież, biorąc kredyt w złotówkach, powinni spłacać go w tej samej walucie, ale banki bez zgody kredytobiorców przeliczyły je na franki. Było to przestępstwo za zgodą Rządu, inaczej być nie mogło.

PiS dziś pokazało prawdziwe oblicze, jak nienawidzi Narodu Polskiego. Jest to celowe działanie obecnego Rządu, aby pognębić tylko rodowitych Polaków. Polska może być najbogatszym państwem w Europie i jednym z najbogatszych państw świata. Dlaczego Rząd nie powie prawdy o polskich największych złożach, które mamy? Dlaczego jest to nadal ukrywane? Duża część tych terenów została wydzierżawiona innym krajom. To zrobili premierzy Polski, nie tylko Tusk. Inwazja innych narodowości zaczyna ściągać do Polski w wiadomym celu. J. Kaczyński świadomie to robi i ułatwia im wszelkie możliwości, natomiast Naród Polski zaczyna w ten sposób wyniszczać i zniechęcać. PiS bardzo sprytnie omamił Naród Polski poprzez różne obietnice, których tak naprawdę nie zrealizował i już nie zrealizuje. Dziś III RP, tj. J. Kaczyński, a nie Rząd, bo oni są tylko marionetkami Kaczyńskiego i wykonują jego narzucone rozkazy, prowadzą Naród Polski do wyniszczenia, a w to miejsce przyjdzie tzw. naród wybrany. Polska zostanie tylko z nazwy, jak to powiedział były minister Sienkiewicz. 

Co do długu Polski, to J. Kaczyński dobrze wie, że przy przywróceniu II RP i zachowaniu Konstytucji z 24 kwietnia 1935 r. chociaż na okres 1 roku, II RP zgodnie z prawem nie musiałaby spłacać zaciągniętych długów. Wielokrotnie o tym mówiłem, jak i pisałem. Tego właśnie boi się Jarosław Kaczyński i jego partia. Chodzi o to, że jeżeli dług przekroczy pewną kwotę, to pojawi się jakiś pan, który pokaże dokumenty i przejmie Polskę. Tak powiedział były min. Sienkiewicz i to jest prawdą, a wówczas prawdziwi Polacy wylądują na ulicy.