Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
RUCHU CHRISTUS REX

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego.

sobota, 25 marca 2017

„To nie ćwiczenia, to misja wojskowa”. Wojska NATO wyruszają ku wschodniej granicy

„To nie ćwiczenia, to misja wojskowa”. Wojska NATO wyruszają ku wschodniej granicy Polski
Fot.www.do.wp.mil.pl / Wikimedia Commons

          W najbliższą sobotę w kierunku Polski wyruszy z Bawarii liczący prawie 1200 żołnierzy oddział wojsk NATO pod dowództwem Stevena Gventera. Od 1 kwietnia ich zadaniem będzie „ochrona wschodniej granicy Rzeczypospolitej”.

- To jest misja, a nie rozszerzone ćwiczenia. Naszym celem jest zniechęcanie do ataków na Polskę i kraje bałtyckie – powiedział pułkownik Gventera. Poinformował, że przemieszczający się żołnierze zostaną podzieleni na dwa konwoje. Pierwszy z nich przyjedzie do Polski przez wschodnie Niemcy, drugi - przez Czechy.

Uroczyste powitanie grupy bojowej NATO odbędzie się 13 kwietnia w miejscu jej stacjonowania, czyli Orzyszu. Swój udział w nim zapowiedzieli prezydent Andrzej Duda oraz amerykański generał Curtis Scaparrotti, naczelny dowódca sił NATO w Europie.

Wojska sojuszu północnoatlantyckiego będą stacjonować także na Litwie, Łotwie i w Estonii. „Na Litwie państwem ramowym są Niemcy, na Łotwie – Kanada, a w Estonii – Wielka Brytania. Państwo ramowe to takie, które dostarcza najwięcej żołnierzy i odpowiada za stworzenie grupy bojowej, czyli pozyskanie żołnierzy z innych krajów. Polska zasili batalion na Łotwie. Wszystkie mają być w pełnej gotowości bojowej do czerwca” - podaje „Rzeczpospolita”. 

Źródło: rp.pl


OD REDAKCJI: Teraz jak na dłoni widać, kto prze do wojny na Wschodzie.