Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

środa, 12 lipca 2017

Gliwice: Wołyń pamiętamy!

Zdjęcie użytkownika Kukiz'15 Gliwice. 
     Wołyń - ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach, którzy zamieszkiwali Kresy Wschodnie. Zbrodnicze bojówki UON/UPA, które dokonywały makabrycznych zbrodni na ludności cywilnej, były jedną z największych tragedii dokonanych na naszym narodzie. Do dziś ta tragedia nie została oficjalnie nazwana przez władze ukraińskie - LUDOBÓJSTWEM. Dziś MY, młodzi Polacy, sprzeciwiamy się gloryfikacji zbrodniarzy z UON/UPA, jednocześnie potępiamy postać Stepana Bandery, który był jednym z przywódców tej zbrodniczej organizacji. Pamiętamy o zamordowanych w bestialski sposób jak i tych, którzy pomagali naszym rodakom ryzykując własne życie i życie swoich bliskich.

Dziś (9 lipca 2017) na gliwickim rynku, jak co roku przypominaliśmy mieszkańcom miasta o ofiarach rzezi wołyńskiej. 

O godzinie 18.00 zebrali się członkowie Kukiz 15 , Stowarzyszenia Zjednoczeni Patrioci, Partii Wolności, Polski Wolności, środowisk kreskowych oraz mieszkańcy. 

Warto zaznaczyć że podczas naszych uroczystości wstrzymano imprezę kulturalną Ulicznicy, aby wzajemnie sobie nie przeszkadzać.

Bardzo dziękujemy organizatorom za ten gest! 

Rafał Mielnik (Wolność) w krótkim przemówieniu przypomniał o tych strasznych wydarzeniach, co istotne zwrócił uwagę na problem gloryfikacji banderyzmu na Ukrainie. 

Następnym mówcą był żołnierz NSZ Brygady Świętokrzyskiej kpt. Stanisław Turski. 

W krótkich słowach zaapelował do ludzi młodych, aby pamiętali o swoich korzeniach i wartościach, o które walczyli Polacy w historii. 

Na zakończenie odmówiono modlitwę za wszystkie ofiary tych strasznych czasów, i odśpiewano hymn narodowy. 

Cieszy nas, że z roku na rok coraz więcej mieszkańców bierze udział w uroczystościach.  


OD REDAKCJI: Stowarzyszenie Ruch Christus Rex w pełni popiera powyższą akcję upamietniającą ofiary bandytów z UPA. Niestety z przyczyn od nas niezależnych nie mogliśmy uczestniczyć w uroczystościach.

CZEŚĆ I CHWAŁA OFIAROM ZBRODNICZEJ UKRAIŃSKIEJ IDEOLOGII SZOWINIZMU!