Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

środa, 26 lipca 2017

„Klątwa” nadciąga nad Górny Śląsk. Bluźnierczy spektakl na deskach samorządowego teatru


„Klątwa” nadciąga nad Górny Śląsk. Bluźnierczy spektakl na deskach samorządowego teatru
       3 sierpnia w Teatrze Rozrywki w Chorzowie zostanie wystawiony bluźnierczy spektakl „Klątwa”. Pokaz odbędzie się w ramach 19. edycji Wakacyjnego Przeglądu Przedstawień. Chorzowska scena jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

- „Klątwa” to przedstawienie bardzo kontrowersyjne, ale też bardzo dobre pod względem artystycznym i bardzo ważne. Odcinamy się od polityki, nas interesuje sztuka – powiedziała w rozmowie z portalem onet.pl Aneta Głowacka, specjalista ds. impresaryjnych w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Wypowiedź ta ma się nijak do rzeczywistości, a zwłaszcza do obrzydliwych scen odgrywanych w ramach przedstawienia promujących pornografię i brutalną przemoc i nade wszystko upokarzających Pana Jezusa, (...)  i katolików.

Mimo licznych protestów tysięcy Polaków w sprawie tego „dzieła”, jego twórcy nie mają sobie nic do zarzucenia i nadal prowokują. Jak inaczej bowiem nazwać stwierdzenia padające z ich ust, że „Klątwa” ma w istocie „satyryczny charakter”, a niektóre sceny są co najwyżej „kontrowersyjne”?

Sama Głowacka podkreśliła, że „Klątwa” to „wartościowe przedstawienie” a ludzie chcą je oglądać o czym świadczy sprzedaż niemal wszystkich biletów na to przedstawienie. – Ludzie chcą przyjść, zobaczyć i mieć własne zdanie na ten temat. Nie mamy na nasz przegląd żadnych dotacji, bilety są drogie, a jednak sprzedaliśmy prawie wszystkie. To widzowie głosują, kupując bilet – zaznaczyła.

Dla specjalistki z Teatru Rozrywki w Chorzowie najwidoczniej nie ma znaczenia to, że od 22 lutego trwają dochodzenia prowadzone przez warszawską prokuraturę w sprawie „obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej” oraz „w sprawie publicznego nawoływania do popełniania zbrodni zabójstwa w trakcie spektaklu Klątwa w Teatrze Powszechnym”. Najważniejsze, że bilety się sprzedały i w końcu w mediach pojawi się nazwa chorzowskiego teatru.

Źródło: onet.pl