Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

piątek, 7 lipca 2017

Ukraina: Azow „modli się” do bałwanów


       Członkowie ukraińskiego pułku specjalnego „Azow” oficjalnie poinformowali, że z okazji rocznicy zwycięstwa księcia kijowskiego Światosława I nad Chazarami w 965 r. w bazach pułku odbyły się bardzo specyficzne uroczystości.

– To wielkie zwycięstwo nad państwem żydowskim jest jednym z najbardziej znaczących wydarzeń słowiańskiej i światowej historii. (…). Niezwyciężony duch i broń potomków Peruna zniszczyły pasożytniczy system. Możemy przedstawić wiele podobieństw to dzisiejszych wydarzeń – powiedział „Mosze”, oficer pułku Azow.

Z kolei „Kirt”, dowódca 2 batalionu pułku „Azow”, stwierdził, że siła każdej armii to „wspaniałe tradycje wojenne”. – Niestety, nasze tradycje przez wiele stuleci  zdegenerowały się – oznajmił, czyniąc w ten sposób aluzję do chrześcijaństwa. Wyjaśnił, iż członkowie „Azowa” chcą zapoczątkować u siebie nową tradycję. Dlatego ustawili drewniany posąg Peruna, „patrona wszystkich Słowian, a szczególnie żołnierzy”. – Perun będzie bronił naszego garnizonu. – powiedział.

W bazie Ursuf na początku lipca odprawiono „rytuał” ustanowienia „sanktuarium” Peruna. Każdy oddział dostarczył sztylety potrzebne do obrzędów. Wznoszono także modły do pogańskiego bóstwa. Przedstawiciele „Azowa” zapowiadają, że w tym „świętym miejscu” będzie odbywać się „święcenie broni” przed misjami bojowymi.

Nie jest to pierwszy posąg Peruna ustawiony przez „azowców”. W czerwcu ubiegłego roku w bazie pułku pod Mariupolem miało miejsce podobne wydarzenie. Wówczas także ustawiono tam posąg tego bóstwa i założono „sanktuarium”.

Źródło: kresy.pl

Komentarz Redakcji Xportal: Nie jest to bynajmniej nowy ani odosobniony wyskok neobanderowców z „Azowa”. Chyba najwyższy czas, by te środowiska polskich nacjonalistów, które do tej pory demonstrowały irracjonalną fascynację ukraińskim ruchem „narodowo”-psychiatrycznym i promowały w Polsce jego działalność, zaprzestały to czynić. (A.D.)


OD REDAKCJI: Bandycki neobanderowski pomiot pokazuje następną paskudną twarz swojego ruchu.