Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

sobota, 15 lipca 2017

Wołyń – ludobójstwo, o którym lepiej nie mówić


Znalezione obrazy dla zapytania wołyń 1943
      W tym roku po raz pierwszy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe ustanowione 22 lipca 2016 r., które ma przypominać o męczeństwie naszych rodaków, pomordowanych przez Ukraińców na Kresach. Mimo oficjalnej formy obchodów na pl. Piłsudskiego nie stawił się żaden z członków rządu Beaty Szydło. Nie było też prezydenta Andrzeja Dudy, którego kancelaria dzień wcześniej poinformowała organizatorów uroczystości o odmowie udzielenia patronatu.

„Nie może być tak, ze III Rzeczpospolita dzieli ofiary na te lepsze, w cudzysłowie, które zginęły z rąk Niemców i Rosjan i te gorsze, w cudzysłowie, które zginęły z rąk Ukraińców” – mówił pod Grobem Nieznanego Żołnierza ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jego zdaniem „nie może na polskiej ziemi, obok narodowego niemieckiego socjalizmu i rosyjskiego komunizmu być propagowana ukraińska ideologia banderowska”.

Sprawę skomentował również dokumentalista – Grzegorz Braun, który stwierdził, że „po stronie Kijowa i Warszawy nie ma woli politycznej, żeby sprawę stosunków polsko-ukraińskich, dla której kluczowym momentem jest rzeź na Wołyniu oraz w innych województwach (…) nazwać po imieniu”.