Cytaty

KONTRREWOLUCJA*MONARCHIA NARODOWA*KORPORACJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
RCR - PRO FIDE, REGE ET PATRIA!


Si Deus Nobiscum quis contra nos - Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

UNIWERSALIZM KATOLICKI KONTRA ATEISTYCZNY GLOBALIZM


MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do obalenia obecnego Systemu politycznego w sposób radykalny (będąc w rzeczywistości Kontrrewolucją)

WALCZYMY NAJPIERW O POLSKĘ WOLNĄ A PÓŹNIEJ WIELKĄ! Z BOGIEM ZA KRÓLA I OJCZYZNĘ!

czwartek, 22 czerwca 2017

Aleksandra Solarewicz: Rojaliści francuscy w Lotaryngii


      W sobotę 10 czerwca Francuzi należący do Kręgu Legitymistów pod patronatem Roberta de Baudricourt, spotkali się w miejscowości Bathelémont, by tam uczcić pamięć powstania w Wandei. Byli wśród nich członkowie la Troupe des Coeurs de Chouans, pasjonatów, którzy wykonują rekonstrukcje jego bitew w strojach epoki. 
 
Z wykładem wystąpił między innymi Dominik Lambert, prezes l'Association Vendée Militaire (Stowarzyszenia Wandei Walczącej), który zajmująco opowiadał, jak generałowie Wandei "z dbałością i precyzją dowodzili swoimi żołnierzami ku czci Tronu i Ołtarza". Odbył się  koncert pieśni rojalistycznych i tradycyjnych, pieśni Królestwa Francji, według słów św. Joanny d'Arc, "najpiękniejszego zaraz po Królestwie Niebieskim". Konferencję wzbogacił swoją obecnością benedyktyn, który – jak podkreślają rojaliści – pobłogosławił grupę po łacinie i po francusku. Spotkanie zakończyło się wspólną pamiątkową fotografią u stóp postumentu ku czci legendarnego przywódcy Powstania, Jeana-Nicolasa Stoffleta, który urodził się właśnie w Bathelémont