Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

czwartek, 8 czerwca 2017

Krystian Kratiuk: Kara śmierci w Polsce nadal obowiązuje


Kara śmierci w Polsce nadal obowiązuje
         Dokładnie dwadzieścia lat temu zakazano w Polsce kary śmierci. Najokrutniejsze bydlaki mogą od tego czasu spać spokojnie – państwo nic im nie zrobi, co najwyżej wsadzi do więzienia i będzie karmić, poić, zmieniać pościel i dostarczać leki do końca życia. Nie mogą za to spać spokojnie niewinni – wobec nich kara śmierci wciąż może być zastosowana. Tak, tak, takie mamy prawo.

1997 rok był dziwnym rokiem. Rządzący wówczas jeszcze postkomuniści stwierdzili, że karę śmierci mogli wykonywać w poprzednim systemie, ale w tym nie będą już tego czynić. Chyba, że… na dzieciach. To będzie można zrobić nawet łatwiej niż zabić dorosłego w PRL – bez żadnego sądu.

Szóstego czerwca zdominowany przez SLD polski parlament zdecydował o usunięciu z kodeksu karnego kary śmierci. Od tego czasu, jeżeli ktoś dopuścił się okrutnej zbrodni i nie żałuje swojego czynu, może liczyć na to, że państwo będzie go do końca życia utrzymywać. Nie wyjdzie zapewne na wolność (choć i to nie jest przesądzone), ale włos mu z głowy nie spadnie.


Kilka miesięcy wcześniej ta sama postkomunistyczna ekipa przegłosowała nowelizację ustawy aborcyjnej, wprowadzając doń zapis o możliwości zabicia dziecka nienarodzonego „ze względów społecznych”. A więc – de facto – na życzenie. Matka mogła więc skazać swoje dziecko na karę śmierci, z powodu własnego widzimisię. Tamten przepis uchylił jednak bardzo szybko Trybunał Konstytucyjny. Karą śmierci sędziowie z TK już się nie zajęli.

Nie zajęli się również innymi barbarzyńskimi przepisami z tzw. ustawy o planowaniu rodziny, po dziś dzień umożliwiającymi skazanie na karę śmierci niewinnych. Kara śmierci w Polsce więc obowiązuje,  w następujących przypadkach:

- można skazać na karę śmierci osobę, która może urodzić się chora, jeśli tylko lekarz stwierdzi, że medyczne wskazania sugerują, że jej stan będzie odbiegał od przeciętnego
- można skazać na karę śmierci osobę, której ojciec popełnił okrutną zbrodnię, tj. dopuścił się gwałtu
- można skazać na karę śmierci osobę, której ojciec lub matka w momencie w którym doszło do poczęcia tejże osoby, nie mieli ukończonego piętnastego roku życia
- można skazać na karę śmierci osobę, jeżeli życie matki tej osoby jest zagrożone.

Nie można więc skazać na karę śmierci wielokrotnego mordercy. Nie można skazać na karę śmierci zdrajcy ojczyzny. Nie można skazać na karę śmierci pedofila, który ma na sumieniu wiele dzieci i nie żałuje swych czynów, a wręcz obiecuje, że powróci do swych praktyk.

Śmiercią można w Polsce ukarać niewinnych i bezbronnych. Którzy nie mają nie tylko głosu, ale i adwokata. Nie mają prawa do procesu przed sądem i uniewinnienia, bo wszystko załatwia się między jego rodzicami a lekarzem, który staje się wówczas zarówno sądem, jak i katem.


Krystian Kratiuk