Cytaty

TRADYCYJNY KATOLICYZM * MONARCHIA NARODOWA * DYSTRYBUCJONIZM

OFICJALNY PORTAL PUBLICYSTYCZNY
INSTYTUTU NARODOWO-ROJALISTYCZNEGO CHRISTUS REX - codzienna aktualizacja

MONARCHIZM NARODOWY - jest to ustrój polityczny łączący w sobie ideę monarchistyczną (ideę hierarchiczną) z myślą narodową w duchu rzymskiego katolicyzmu, dążący do zmiany obecnego Systemu politycznego

środa, 21 czerwca 2017

Rosjanie biorą na cel amerykańskie samoloty


       Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że przerywa wszelką współpracę ze Stanami Zjednoczonymi na podstawie memorandum o przeciwdziałaniu incydentom w przestrzeni powietrznej Syrii. W oświadczeniu stwierdzono, iż od tej pory wszelkie statki powietrzne znajdujące się w rejonie operacyjnym rosyjskiego lotnictwa zostaną wzięte na cel przez środki obrony przeciwlotniczej. Oświadczenie to wydano po tym,jak amerykański samolot zestrzelił samolot syryjski. W rosyjskim ministerstwie zdarzenie to określono jako poważne naruszenie prawa międzynarodowego. 

Przypomnijmy, że do zestrzelenia syryjskiego myśliwca Su-22 przez amerykański myśliwiec F/A-18E Super Hornet doszło wczoraj w rejonie na południe od Tabki. Pilot zdołał się katapultować, lecz został wzięty do niewoli przez Kurdów. Wcześniej informowano, iż uratowali go żołnierze syryjskiego specnazu – „Tygrysów”, później jednak podano, że Kurdowie z SDS negocjują ze stroną syryjską wydanie pochwyconego przez nich pilota. O okolicznościach, w jakich doszło do zestrzelenia syryjskiego myśliwca, pisaliśmy tutaj: 

(...) Tego samego dnia, tj. 18 czerwca, syryjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że koalicja pod wodzą USA zestrzeliła koło Rakki samolot wojskowy,który wykonywał zadania bojowe przeciw terrorystom z ISIS. Z kolei sztab wojsk koalicyjnych twierdzi, że samolot syryjski zrzucił bomby na pozycje bojowników SDS, którzy szturmują Rakkę.

W tym momencie warto zaznaczyć, że w kierunku Rakki posuwają się od zachodu syryjskie wojska rządowe. W ciągu ostatnich dwóch dni kontynuowały one natarcie w południowo – zachodniej części prowincji Rakka, przy czym widać wyraźnie, że ich celem jest nie tylko wyparcie z tego rejonu oddziałów ISIS, ale także odcięcie oddziałom SDS drogi natarcia na południe.

Już w piątek,16 czerwca, zostały opanowane miejscowości Radżm al-Hurra i Bir as-Safija, a następnego dnia oddziały rządowe przy wsparciu lotnictwa zajęły przeszło 10 miejscowości i dotarły do miejscowości Dzeddin, która znajduje się w odległości ledwie 7 – 8 km od ważnego węzła komunikacyjnego koło wsi Rasafa, z twierdzą o takiejż nazwie. W ten sposób siłom kurdyjskim zupełnie zablokowano możliwość prowadzenia natarcia na południe. 

Tymczasem irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przeprowadził atak rakietowy na bazy bojowników Państwa Islamskiego. Poinformowano, że uderzenie przeprowadzone zostało przy użyciu rakiet balistycznych średniego zasięgu i że był to odwet za niedawne ataki terrorystyczne w Teheranie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej w wydanym oświadczeniu potępiło zestrzelenie syryjskiego samolotu Su-22 przez Amerykanów, podkreślając, iż traktuje to jako akt agresji i sprzeniewierzenie się prawu międzynarodowemu.


OD REDAKCJI: Nie przepadamy za Rosją Putina, ale każde uderzenie w USrael nie napawa nas smutkiem.